Autor Zpráva
m@nik
Profil *
ahoj, kuli obrazkovýmu backgroundu potřebuju zjistit vejšku DIVu(nebo čehokoli jinýho). Zkoušel sem mu nastavit id a pak zkoušet získat tu hodnotu, ale nevím jak je ten zapis...
takze potrebuju vedet jak JavaScriptem zjistit/nastavit vejšku daného objektu .
(doufam ze otazka je jasna :) )

dekuju
Leo
Profil
Zjistit: offsetHeight

Leo
m@nik
Profil *
dekuju, tak zjistit mi to de, ale potreboval bych to jeste nastavit...
prvek ma ID screen_box . Jak má tedy vypadat zápis pro nastavení? Zkoušel jsem :

var vejska = screen_box.offsetHeight;
screen_box.offsetHeight = vejska+100;

vypsal jsem si ziskanou velikost a to fungovalo, ale nastavení uz neprobehlo
Leo
Profil
Nastavite to uplne stejne jako v CSS - height, Leo
m@nik
Profil *
dekuju Vam moc, uz to funguje :)
vsek
Profil
ahoj , zajímalo by mně proč mně nefunguje tady toto :
document.getElementById('pokus').height = document.getElementById('hlavni').offsetHeight;
Mělo by to podle mně nastavit objektu s ID="pokus" výšku objektu ID="hlavni" , ale nenastavi ... nevite proč ?? dikes
vsek
Profil
Prosím lidi .... mně to fakt nejede .... a nevím proč ... už mám vytrhané všechny vlasy .... :(
Chamurappi
Profil
Reaguji na vsek:
Nastavuj vlastnost document.getElementById('pokus').style.height.

Ale pozor: to, co do ní nastavíš, musí dodržovat pravidla pro CSS vlastnost height. Takže při standardním režimu musíš za offsetHeight přidat ještě jednotky "px" a také se nějak vypořádat s box modelem, jelikož offsetHeight (tuším) vrací skutečnou výšku elementu a CSS vlastnost height určuje (kvůli W3C) výšku vyhrazenou pro obsah, nepočítaje border a padding. Jedeš-li v quirku a máš-li box model přepnutý, je to v pohodě.

už mám vytrhané všechny vlasy
Začni si trhat i zuby. Je to mnohem větší sranda a v případě náhlého rozložení tvých ostatků znemožníš pozůstalým identifikaci, takže neztratí naději.
vsek
Profil
JO už sem na to přišel... začíná to chodit...
To Chamurappi:
Mockrát dikes, jj budu si s tím muset pohrát jo a lidi dejte si bacha na zápis , já pořád psal ID obě velké a má to být Id ...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0