Autor Zpráva
cesar
Profil
Zdravím,

potřebuji takovou chytrou radu. ;-) Mám ve stránce formulář, ale je poměrně dlouhý a tak nechci daným formulářem uživatele zatěžovat a potřebuji, aby se zobrazil jen uživatelům, kteří jej opravdu využijí. Od toho bych tam chtěl vložit z,,zaškrtávátko" (checkbox) a když jej někdo zaškrtne, níže se zobrazí formulář. Odškrtne, formulář zase zmizí. Nevíte prosím někdo jak na to? V JavaScriptu moc neumím, tak je toto pro mě docela složitá věc, ale věřím, že pro někoho hračka. =)

cesar
tiso
Profil
Nebude lepšie spraviť naň link a zobraziť ho na samostatnej stránke?
cesar
Profil
To bohužel ne, protože je to docela velký formulář rozdělený na části. a já bych potřeboval jednu z těch částí schovat či zobrazit.
djlj
Profil
cesar
Skrytou část formuláře obal do divu, dej mu nějaké id (a v css mu nastav display: none;).
Kliknutí na checkbox sleduj nějakou javascriptovou fcí - onclick="neco();"

Ve fci neco budeš mít, že se odkryje ten div skrytý div - document.getElementById('nejake_id').style.display= "";

Nezkoušel jsem, ale mělo by to takto nějak fungovat.
RPG
Profil
Něco takového?

<html>
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
<title>Blablabla</title>
<style>#formular{display:none;}</style>
</head>
<body>

<script>

function zobraz()
{
var a = document.getElementById('cudlikoid');
var b = document.getElementById('formular');
if(a.checked == true)b.style.display="block";
else b.style.display="none";
}
</script>

<form>Chci zobrazit tuhle kravinu? <input type="checkbox" id="cudlikoid" onclick="zobraz()"></form>
<form id="formular">
<input type="text">
<input type="button" value="odeslat">
</form>

</body>
</html>
cesar
Profil
RPG: Jojo, díky moc. =)
Miloš
Profil
Je také vhodné myslet na lidi, kteří mají zakázaný javascript, ale funkční CSS; ti se k schované části formuláře nedostanou. Jako neodborník.js navrhuji předchozí řešení vylepšit:
1) Schovávaná část formuláře bude v divu, ale nebude mít dislpay:none
2) Javascriptem se zneviditelní při onloadu (<body onload="schovat()">) – při vypnutém js se nic nestane
3) Zobrazí se pak viz RPGův předchozí příspěvek (<input type="checkbox" id="cudlikoid" onclick="zobraz()">)
taurendilek
Profil
jako jeste vetsi neodbornik navrhuju tuhle tu presmycku, teda kdyz to prevedes do chytrejsi podoby je to elegantni :)
<a href="odkaz na zaskrknuti"><input type='checkbox' onclick='ta tva funkce pro zobrazeni jineho;return false'></a>
a v href bych dal odkaz na to same jen v GET ze se ma zobrazit to a to.ale je to jen napad moc jsem nad tim nepremyslel.
taurendilek
Profil
oprava <a href="odkaz na zaskrknuti" onclick='return false'><input type='checkbox' onclick='ta tva funkce pro zobrazeni jineho'></a>
cesar
Profil
taurendilek

To je chytrý. =) Díky...
cesar
Profil
Nebo by to šlo vyřešit ještě nějak jinak. Dá se nějak v JS udělat nějaká JS testovačka, která zjistí, zda má uživatel JS zapnutý či vypnutý? Pak by to stačilo hodit podmínku do php a bylo by to.
djlj
Profil
cesar
Ano, dá.

<script>
toto se provede, má-li uživatel zapnutý javascript
</script>
<noscript>
toto se provede, má-li uživatel vypnutý javascript
</noscript>
cesar
Profil
djlj

Díky... =)
cesar
Profil
Všem Vám mockrát děkuji a nyní už uzamykám téma. =)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0