Autor Zpráva
berry
Profil *
Ahoj
Poraďte prosím,jak zapsat tento kód počítadla přístupů,aby byl validní ve striktním XHTML.Dík<script src="http://www.blueboard.cz/counter_0.php?id=139271" language="JavaScript" type="text/javascript"></script>
habendorf
Profil
Pokud po tom toužíš, vyhoď language.
Leo
Profil
"vyhoď language"

On je stejne z praktickyho hlediska na prd :-) Leo
souki
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/html/xhtml.html#javascript
Chamurappi
Profil
Reaguji na berryho:
<script src="http://www.blueboard.cz/counter_0.php?id=139271" type="text/javascript" />
Ten odkázaný skript ti ale nebude v XHTML fungovat, jelikož používá document.write().


Vzhledem k mrtvolné povaze tohoto dotazu zdejší prostor anektuji a ptám se směrem k širému čtenářstvu na otázku úzce související:
Proč by vlastně nemělo document.write() v XHTML fungovat?
-- vycházíme-li z kontroverzního předpokladu, že XML zpracovávat proudově lze, mělo by být možné i okamžité zpracování JS, ne?
Chamurappi
Profil
(Toto je nenápadný (a zároveň poslední) pokus o povytažení tématu nahoru, neboť by mě nějaká odpověď na moji dva měsíce starou otázku skutečně zajímala. Pardon.) :-)
jozob
Profil
Chamurappi
Veľa vecí na tomto svete je nepochopiteľných.

A je nepochopiteľné (aspoň pre mňa), prečo by document.write() nemalo fungovať, pokiaľ sa XML parsery už približujú tým zlým a nepredstaviteľne hrozným HTML parserom.
Chamurappi
Profil
Reaguji na jozoba:
Ať na to koukám z jakéhokoliv úhlu: Má-li XHTML prohlížeč implementovat HTML DOM, měl by document.write() podporovat. Nemá-li jej implementovat, neměl by podporovat ani document.referrer, ani document.title, ani document.body, document.cookie. Poslední jmenovaná vlastnost v XHTML skutečně nefunguje v Mozille.

A vůbec je v souvislosti s DOMem v XHTML mnoho věcí nejasných. Třeba metoda document.getElementById() by měla v souladu s DOM 2 Core vracet element, jehož atribut typu ID odpovídá argumentu. Nečte-li prohlížeč DTD, nemá vědět, který atribut je typu ID (to nemusí být ten, co se „id“ jmenuje). XHTML prohlížeče externí DTD téměř nikdy nečtou, tak proč je metoda document.getElementById() v současných XHTML prohlížečích použitelná? Specifikace výslovně říká „chybí-li informace o ID atributu, vracej null“.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0