Autor Zpráva
Tonda
Profil *
Dobrý den,
na svých stránkách bych potřeboval toto:

-zjistit zda má či nemá uživatel zaplý JavaScript a podle toho vypsat text.
Určitě je to snadné, hledal jsem to už googlem ale nic nenašel :-(
Asi jde jen o to, ohraničit ty věty nějakým tagem + nějaký php script na zjištění té funkčnosti JS ...

Příklad:

"Máte zaplý Javascript" - tohle se zobrazí (kdesi na www třeba v odstavci) těm, co budou mít zaplý JS

"Nemáte zaplý Javascript" - tohle se zobrazí (kdesi na www třeba v odstavci) těm, co nebudou mít zaplý JS

Hlášky tohoto typu tam samozřejmě nebudou (ve skutečnosti to bude jednoduché menu), šlo mi jen o to, aby šlo z toho poznat, že to co se vypíše jednomu, nesmí se vypsat druhému (např. že uživateli co bude mít zaplý JS se nesmí vypsat, že ho zaplý nemá ...)

Mám totiž přichystány 2 verze jednoduchého menu stránek - v jednom jsou odkazy provedeny formou:
<a href="javascript:loadintoIframe('myframe', 'zivotopis.htm')">Životopis</a>
a ve druhé verzi klasicky:
<a href="zivotopis.htm">Životopis</a>

Asi do zbytečně komplikuji, ale nenašel jsem nic, jak zhotovit tag <a> tak, aby už sám v sobě měl 2 varianty - "javascriptový" i klasický typ odkazu a podle nastavení prohlížeče sám vhodný odkaz použil.
Tedy, že by stačila jedna verze takovéhoto jednoduchého menu.
Snad jste z toho něco pochopili a moc děkuji za případnou pomoc.
WanTo
Profil
<noscript>
Nemáte zaplý JavaScript
</noscript>
<script language = "JavaScript">
document.write("Máte zaplý JavaScript");
</script>
mata
Profil
nešlo by ty odkazy rozlišit na onclick verzi a href verzi?
tj při zaplém JS by se použilo to co je v onclick a při vypnutém to, co je v hrefu
mata
Profil
Konkrétně

<a onclick="loadintoIframe('myframe', 'zivotopis.htm'); return false;" href="zivotopis.htm">Životopis</a>
Anonymní
Profil *
WanTo:
děkuji za snahu, ale mi právě jde o to, že místo textů "Nemáte/Máte zaplý JavaScript" chci ve finále dát klasický html kód, kterým bude provedeno menu.
O pouhý výpis textu se tedy nejedná.
Přesto děkuji.
Anonymní
Profil *
mata:
děkuji moc, to je to co jsem hledal.
Děkuji vám oběma !
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0