Autor Zpráva
cdwwr
Profil
Ahoj, chci se zeptat, dá se nějak v javacsriptu zakázat v OPEŘE kliknutí pravým tlačítkem myši?
V IE, i Firefoxu to normálně funguje, když to zakážu scriptem v javě , např:

<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript" type="text/javascript" >
<!--
document.oncontextmenu = function(){return false}
if(document.layers) {
window.captureEvents(Event.MOUSEDOWN);
window.onmousedown = function(e){
if(e.target==document)return false;
}
}
else {
document.onmousedown = function(){return false}
}
//-->
</SCRIPT>

ale v Opeře to nefunguje, Opera to naprosto ignoruje. Dá se to udělat nějak jinak?
Mistr
Profil
cdwwr
Jenom upozorním na terminologii:

když to zakážu scriptem v javě
Pravděpodobně máš na mysli JavaScript, viď? Jde totiž o to, že Java a JavaScript není úplně totéž.
cdwwr
Profil
2Mistr:

Ano, jistě, myslel jsem JavaScript, jen jsem to napsal špatně,
Mistr
Profil
cdwwr
Dobrá, já jen upozornil.

Ale už jsem zticha, abych neodváděl touto vsuvkou pozornost od základní myšlenky Tvého dotazu.
cdwwr
Profil
Ještě jen doplním, kdyby se někdo ptal, proč chci zakázat pravé tlačítko.
Konkrétně ve fotogalerii, kde nechci, aby si lidé ukládali mnou vystavované obrázky.
Mám zkušenost, že to odradí 95% běžných uživatelů. Takže je to hrozně efektivní.
Zkušenejší, samozřejmě, si dají uložit celou stránku Save As s obrázkem, ještě zkušenější to najdou v cache adresáři v profilu svého prohlížeče, zkušenější se podívají na zdroj stránky a nějakým program stáhnu ten obrázek přímo ze svého umístění na tom www serveru. Ale bežný člověk nic z toho neumí.
Samozřejmě používám vodoznak a kóduji vlastní informace do obrázku. Pro IE jsem zakázal imagetoolbar a pravé tlačítko, pro firefox také pravé tlačítko.
Jen Opera to naprosto ignoruje. Tak se chci zeptat, má li někdo zkušenost, jestli lze v Opeře taky nějak ošetřit pravé tlačítko ?
cdwwr
Profil
Ještě jen doplním, kdyby se někdo ptal, proč chci zakázat pravé tlačítko.
Konkrétně ve fotogalerii, kde nechci, aby si lidé ukládali mnou vystavované obrázky.
Mám zkušenost, že to odradí 95% běžných uživatelů. Takže je to hrozně efektivní.
Zkušenejší, samozřejmě, si dají uložit celou stránku Save As s obrázkem, ještě zkušenější to najdou v cache adresáři v profilu svého prohlížeče, zkušenější se podívají na zdroj stránky a nějakým program stáhnu ten obrázek přímo ze svého umístění na tom www serveru. Ale bežný člověk nic z toho neumí.
Samozřejmě používám vodoznak a kóduji vlastní informace do obrázku. Pro IE jsem zakázal imagetoolbar a pravé tlačítko, pro firefox také pravé tlačítko.
Jen Opera to naprosto ignoruje. Tak se chci zeptat, má li někdo zkušenost, jestli lze v Opeře taky nějak ošetřit pravé tlačítko ?
Bubák
Profil
Pokud má Opera v nastavení "Povolit skriptu přijímat klepnutí pravým tlačítkem myši", tak jedině osobní návštěvou, toto nastavení je totiž výchozí a uživatelům Opery velice vyhovuje ;-)))
habendorf
Profil
cdwwr: buď v klidu, Operu většinou používají právě ti zkušenější :o)
cdwwr
Profil
Ještě jen doplním, kdyby se někdo ptal, proč chci zakázat pravé tlačítko.
Konkrétně ve fotogalerii, kde nechci, aby si lidé ukládali mnou vystavované obrázky.
Mám zkušenost, že to odradí 95% běžných uživatelů. Takže je to hrozně efektivní.
Zkušenejší, samozřejmě, si dají uložit celou stránku Save As s obrázkem, ještě zkušenější to najdou v cache adresáři v profilu svého prohlížeče, zkušenější se podívají na zdroj stránky a nějakým program stáhnu ten obrázek přímo ze svého umístění na tom www serveru. Ale bežný člověk nic z toho neumí.
Samozřejmě používám vodoznak a kóduji vlastní informace do obrázku. Pro IE jsem zakázal imagetoolbar a pravé tlačítko, pro firefox také pravé tlačítko.
Jen Opera to naprosto ignoruje. Tak se chci zeptat, má li někdo zkušenost, jestli lze v Opeře taky nějak ošetřit pravé tlačítko ?
cdwwr
Profil
omlouvám se za spam: zatuhla mi Opera :-)
Bubák
Profil
ještě zkušenější to najdou v cache adresáři v profilu svého prohlížeče, zkušenější se podívají na zdroj stránky a nějakým program stáhnu ten obrázek přímo ze svého umístění na tom www serveru.
Když to nejde Operou, proč se tak trápit, hrabat se kdesi, 99,9% "nedostupných" obrázků mám ve Firefoxu jako na dlani > Nástroje - Informace o stránce - Média
Jay Jay
Profil
cdwwr : Opera si naštěstí do takovéhle věci nenechá kecat (aspoň doufám) :-)
cdwwr
Profil
2Bubák: aha, tak to vše vysvětluje. Díky za odpověď. Nedá se s tím tedy dělat nic.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0