Autor Zpráva
tuzticzka
Profil
Až teďka jsem si uvědomil, že když při psaní věčeho v JS udělám chybu, Maxthon(browser; obsahuje zobr. jádro MSIE i Gecka, dá se přepínat) mi jenom oznámí že "Na stránce se vyskytla chyba...". Co mi to je ale platné, když v tom dialog. okně není skoro nic, co by mi pomohlo chybu najít. Na to je zase dobrý FireFox - Nástroje - Konzola JavaScriptu. Tam je přesně napsané na kt. řádku je chyba, příp. který objekt tu chybu způsobil. Když ťuknete na adresu zdrojového souboru, prohlížeč sám označí chybný řádek(vč. zvýrazňování syntaxe pro HTML..).

Tuhle věc určitě už dost lidí zná, ale i začátečníkům se to může fakt hodit :)
peta
Profil *
tuzticzka
"Co mi to je ale platné, když v tom dialog. okně není skoro nic, co by mi pomohlo chybu najít"

No, tak to je uzasne :) Zpet do skoly :)

IE - dole, jak zobrazi vyskytla se chyba, tak rozklepnes zluty vykricnik a tam je take presne radek a popis chyby. Hadej, co se objevi? JS konzola :)
Navic, IE jde nastavit tak, aby hledal i drobne chyby. Default prehlizi var syntaxy a pod, s cimz si poradi.

O - Nastroje - JS konzola
FF - Nastroje - JS konzola

Jinak jsem videl i specialni programy na JS (ale vetsinou zobrazuji dost divnych veci), ale mi treba staci konzola.
Ikdyz to treba ukazuje spatny radek, pres alert umim chybu dohledat. Dam na ruzne casti funkci alert a kdyz ta funkce probehne, tak se alert zobrazi.

Pr:

function aaa()
{
alert(1); //zjistim, zda se funkce vubec spusti
if (xxx==44)
{alert(2)}
elst
{alert(3)} //zjistim, ktera cast ifu se spusti
alert(4) // zjistim, jestli funkce skonci, zda to nezkapalo nekde na ifu nejakym spatnym vyhodnocenim
}

A take jsou ruzne pluginy do FF pro rozsireni JS konzole na CSS nebo podrobnejsi JS konzola, atd...
izsak
Profil
Vynikajúci program na ladenie JS skriptov je Visual Studio Express Web Edition.

Stačí si otvoriť prehliadač so stránkou, potom vo VS dať Tools > Attach to process..., zvoliť prehliadač a vybrať typ debugovania na Script.
tuzticzka
Profil
Hadej, co se objevi? JS konzola
peta
Jo, to já vím už taky dlouho, jenom jsem chtěl říct, že FF je prostě na tohle vhodnější než IE
vinnetou
Profil *
ja to resim tak, kdyz netusim kde je chyba nechavam si postupne pres alert zobrazovat hodnoty az se dopidim k chybe. Musim priznat, ze je to vopruz.
izsak
Profil
Oprava:

Debug > Attach to process...
peta
Profil *
vinnetou
tak pouzitej textarea(...id).value+=x;
Oswald
Profil
Výborná rozšíření pro Firefox:

Venkman - JavaScript debugger, tady je verze fungující pod 1.5 - http://getahead.ltd.uk/ajax/venkman

Firebug - taky obsahuje debugger a mj. i nástroj na sledovaní XMLHTTPReguestů.
Petroff
Profil *
Teď jsem k IE "přibral" Firefox - takže se učím používat Venkman ( chce to návod a bohužel taky čas a trpělivost). Skripty v IExploreru jsem odlaďoval ve vynikajícím Script Debugger IDE - a to po 10 minutách seznámení (bez návodu; díky intuitivnímu a přehlednému ovládání). Doporučuji zvláště těm, kteří používají/nebo se učí/ objekt.model/vlastnosti/metody (nejen prohlížeče,ale z dalších desítek objekt.knihoven)
○○○ Petr○○○
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0