Autor Zpráva
Lupara
Profil *
Ahoj,

Funguje AJAX jako ifram, kde z něj nemůžete normálně ovlivňovat prvky stránky mimo něj ? Protože mě se tak chová. Navíc ignoruje diakritiku.

Lup
Anonymní
Profil *
1) AJAX nijak nefunguje, je to označení pro mnoho různých technologií, z nichž nejčastěji se používá objekt XMLHttpRequest (příp. Microsoft.XMLHTTP).

2) IFrame může přistupovat k objektům, proměnným i metodám rodičovské stránky. Ani asynchronní přístup na server (triviálně AJAX) nijak nevylučuje (ani nemůže vylučovat) přístup k DOMu stránky pomocí javascriptu. Něco děláš špatně, těžko říct, co to je.
Dero
Zapomněl jsem se přihlásit.
Lupara
Profil *
Dero

nemůžete normálně ovlivňovat - tím jsem myslel rovnou přeba nemůžeš tímto v nějakém ifamu nastavit obsah inputu na horní stránce:

document.getElementById('polozka').value = 'Peace';

BTW.: Tak proč mi normálně na samotné stránce, následující příklad jde:

function assign()
{
var polozka = document.getElementById('nazev);
var textik = 'Text XYZ byl přiřazen k překladu.';
polozka.value = textik;
}
</script>

- XYZ - <a href="javascript:assign()">assign</a><br>

<input type="text" name="nazev" id="nazev">

Ale když dám input na stránku A tak a zbytek do stránky vložené AJAXem, tak to nejde.
Dero
tím jsem myslel rovnou přeba nemůžeš tímto v nějakém ifamu nastavit obsah inputu na horní stránce:

Můžeš. Zkus si pohrát s objektem parent.

Ale když dám input na stránku A tak a zbytek do stránky vložené AJAXem, tak to nejde.

Tu funkci taky musíš dát na stránku A.
Lupara
Profil *
Nicméně, tu mám ještě pořát ten problém s diakritikou, kdy AJAX u stránek přes něj načtených "ignoruje" diakrtiku.

BTW.: document.getElementById('polozka').value = 'Peace'; jsem myslel doslova a do písmene, takhle prostě normálně, přímo nejde pracovat s hodní stránkou. Tak jsem ymslel slovo normálně. Ale to neřešmě.
Dero
BTW.: document.getElementById('polozka').value = 'Peace'; jsem myslel doslova a do písmene, takhle prostě normálně, přímo nejde pracovat s hodní stránkou. Tak jsem ymslel slovo normálně. Ale to neřešmě.

Použití objektu parent je zcela normální. Nemůžu za to, že javascript umožňuje vynechat zápis objektu self.

Nicméně, tu mám ještě pořát ten problém s diakritikou, kdy AJAX u stránek přes něj načtených "ignoruje" diakrtiku.

Tak zkus pomocí metody setRequestHeader nastavit správný content-type + charset. Doporučuji si tento charset posichrovat i v odkazované stránce např. pomocí PHP funkce header, aby server posílal opravdu ty správné hlavičky. Napříč prohlížeči s tím bývají problémy.
Lupara
Profil *
jo, jasně díky. A u setRequestHeader jsou parametry stejné jako u funkce header() v PHP ?
Dero
Lupara:

Tenhle dokument by Ti mohl v mnohém pomoci: http://www.jibbering.com/2002/4/httprequest.html
Lupara
Profil *
Díky, díky :)
peta
Profil *
Lupara
mne to funguje naprosto normalne s tim ovlivnovanim, jinak by mne ten chat nic nezobrazoval.
mracek.xhosting.cz/chat/

Dero
"z nichž nejčastěji se používá objekt XMLHttpRequest (příp. Microsoft.XMLHTTP)"
Tak to je dost diskutabilni, ja to treba nepouzil ani jednou.
Dero
peta: Ve spojitosti s termínem AJAX se zcela jistě nejčastěji používají či zmiňují mnou nastíněné objekty. Přesná čísla dodá google, patřičné operátory zcela jistě znáš.

Tvoje preference jsou v tomto případě irelevantní.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0