Autor Zpráva
johndoe
Ahoj,
asi už bylo řešeno , ale nenašel jsem odpověď, nebo je to tak jasné, že nebylo třeba řešit :(

potřebuju čudlíkem změnit hodnotu prvku radio, resp. přepnout z jednoho na druhé ...

něco jako onClick="this.form.knoflik_radio.selected=2" ...no, tak nějak ...

díky
derFeuer
Nevím .. já bych to řešil složitější formou.

<input type="button" onCLick="document.getElementbyId("1").src='externi_skript2.js';" value="Čudlítko">

<script src="externi_skript1.js" id="1"></script>

Do externi_skript1.js bych vložil

<input type="radio" name="radio1" value="hodnota1" checked />
<input type="radio" name="radio1" value="hodnota2" />

Do souboru externi_skript2.js pak

<input type="radio" name="radio1" value="hodnota1" />
<input type="radio" name="radio1" value="hodnota2" checked />

Doufám že vám to pomůže.
DJ Miky
A co třeba všem těm radiobuttonům nastavit id (každému jiné, např. radio1, radio2 ... radio5 ...) a psát:
document.getElementById('radio2').checked="checked"
derFeuer
DJ Miki

Jo .. lae jak to pak uncheckeduješ ??
WanTo
Já bych to řešil jednoduše (možná to nefunguje):
<form name = "f">
<input type = "radio" name = "r" value = "v1">
<input type = "radio" name = "r" value = "v2">
</form>

JavaScript:
document.forms.f.r1.value = "v1"; //nebo v2 pro druhé, popř. prázdný řetězec pro žádné
WanTo
To předchozí nefunguje, je to blbost. Ale toto funguje, testováno v Opeře:

<form name = "f">
<input type = "radio" value = "v1" name = "r"> Prvni<br>
<input type = "radio" value = "v2" name = "r"> Druhy<br>
</form>

<input type = "button" value = "Prvni" onclick = "document.forms.f.r[0].checked=true;">
<input type = "button" value = "Druhy" onclick = "document.forms.f.r[1].checked=true;">
<input type = "button" value = "Zadny" onclick = "document.forms.f.r[0].checked=false;document.forms.f.r[1].checked=fal se;">
johndoe
Díky oběma za odpověď !

z pochopitelných důvodů jsem zkusil nejdřív tu kratší od Mikyho, funguje to... :)
DJ Miky
derFeuer
Unchekuje to sám prohlížeč - radiobutton může být zašktrnutý jen jeden...

johndoe
:-)
WanTo
Unchekuje to sám prohlížeč - radiobutton může být zašktrnutý jen jeden...
Jestli nemyslel uncheckováním případ, kdy není vybraný ani jeden radio button. To také jde, viz můj příklad.
Leo
"Jestli nemyslel uncheckováním případ, kdy není vybraný ani jeden radio button."

Pokud zadny neni vybrany tak nemate co "odvybirat" ("uncheckovat"). Jinak skupina radio buttonu (prepinacu) se stejnou hodnotou atributu name tvori vzajemne se vylucujici skupinu, bez ohladu na to, jaky je stav na zacatku (jeden je zaskrtnuty nebo ne), jakmile se jeden zaskrtne, tak uz to beha. Leo
WanTo
Leo
Takhle jsem to nemyslel. Asi jsem se špatně vyjádřil. Uncheckováním jsem myslel případ, kdy je jeden zaškrtlý a potřebuji, aby nebyl zaškrtlý žádný. Přesně to, co dělá tlačítko "Zadny" v mém příkladu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0