Autor Zpráva
Krteček
Profil
Lze nějak změnit pořadí načítání stránky. Nejdříve se totiž načítají obrázky, pak externí skrypty, styly atd. Já bych potřeboval načíst externí Javascript jako první. Jde to?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Krtečka:
Externí JavaScript se v HTML načítá vždy okamžitě. Na následující HTML kód se nebere zřetel, dokud se ten JS nevykoná.
Krteček
Profil
Tak to právě ne. Řeším problém s Lightbox 2.0 a tam je jasně vidět, že to funguje až když je načtená úpně celá stránka.

se klidně podívej na http://www.jakpsatweb.cz/clanky/na-co-stranka-ceka.html
Chamurappi
Profil
Reaguji na Krtečka:
Na tu odkázanou stránku z JPW by ses měl spíše podívat ty. Dočetl by ses tam, že mám pravdu.

Lightbox 2.0 neznám, ale z tohoto popisu předpokládám, že je záměrně napsaný tak, aby se inicializoval až po načtení celé stránky. Jinými slovy, JS se sice vykoná hned, ale udělá jediné: řekne, co se má vykonat po dotažení všeho. Kdyby to tak nedělal, tak by dost možná neměl, s čím pracovat, pokud ke své činnosti vyžaduje existenci některých HTML elementů.
Krteček
Profil
Tak to v tom případě to je složitější než jsem si myslel. Můžeš se podívat co je Lightbox 2.0. Poměrně vydařená věc. Já se JavaScriptu ani trochu neorientuju. Šlo by teda to čekání na úplné načtení stránky nějak vypnout? Je to dost nepraktické.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Krtečka:
Aha, to je tohle. To jsem již někde viděl. Pěkné.
Zběžně jsem si prohlédl zdroják. Nastavuje to na událost onload (načtení celého okna) funkci initLightbox. Ta inicializace patrně potřebuje kompletní HTML kód té galerie obrázků, což předpokládám neznamená, že musí nutně čekat na dotažení všeho, tedy čekat až na onload.

Zkus do kódu těsně za galerii přidat toto:
<script>

initLightbox();
initLightbox = function(){};
</script>
Mohlo by to pomoct.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0