Autor Zpráva
Tom@sQo
Profil *
ako ich mam vsetky zaskrtnut?(mam na stranke x input chceckboxov a chcem ich vsetky zaskrtnut)
pisem ich stylom:
<input type="checkbox" name="IDPrispevku[]" value="2" />
<input type="checkbox" name="IDPrispevku[]" value="5" />
blablabla
pricom value sa dinamicky generuje
ako to mam urobit pomocou javascriptu?
habendorf
Profil
Vytvoříš si pole checkboxů, projedeš ho cyklem a po jednom zaškrtáš. Třeba.
Tom@sQo
Profil *
mno ale ako sa zaskrtava?
Tom@sQo
Profil *
a este je tu problem, totiz taky, ze som checkboxy pomenoval takto:
<input type="checkbox" name="IDPrispevku[]" value="1" />
<input type="checkbox" name="IDPrispevku[]" value="2" />
v postate mam redakcny system a chcem potom s prispevkami narabat pozaskrtnuti :)
len neviem jak, nakolko vsetky checkboxy maju rovnaky nazov...
Plaváček
Profil
Tom@sQo

Není jednodušší, když všechny checkboxy generuješ, a vždycky budou zaškrtnuté, nastavit jim prostě checked?

<input type="checkbox" name="IDPrispevku[]" value="5" checked="checked" />

(předpokkládám, že jsi v XHTML, v HTML postačí <input type="checkbox" name="IDPrispevku[]" value="5" checked />
vinnetou
Profil *
policko formulare zaskrtnes takto:

document.nazev_formulare.elements[poradi_ve_formulari].checked=true;

Formular ti odesle vsechny hodnoty checkboxu. Pomoci pole si s nimi pak muzes delat co chces, to ze se checkboxy jmenuji stejne je v poradku.
Tom@sQo
Profil *
vinnetou: ja viem, ze je to v poriadku, ze sa volaju rovnako, sak ja som ich tak nazval :)
v javscripte viem robit len intuitivne(podoba sa phpcku :) a preto som nepoznal tuto formu cez elements
obaval som ze existuje len moznost document.nazov_formulara.IDPrispevku.checked=true; a to by neslo :)
diky moc, uz to ide :)
plavacek: teoreticky aj tak by sa dalo, ale problem je v tom, ze robim redakcny system na adminmail(aby sa neposielal mailom :) a vacsinou oznacim jeden-dva-maximalne tri prispevky s ktorymi chcem urobit nejaku akciu(presunut do kosa, medzi precitane, zmazat, atd.). a javascript to toho chcem nadzgat ako doplnujucu volbu na zvysenie komfortu :), ktoru budem pouzivat len zriedka, ale budem ju mat k dispozicii :)
Question
Profil *
mam rovnaky problem ze chcem zaskrtnut viac policok zaskrtnutim jedneho policka, ale ked dam:

document.formular.elements['kat'].checked=true;

mi vypise, ze:

document.formular.elements.kat má hodnotu null alebo nie je objekt.
Tiež majú checkboxy rovnaký názov, líšia sa v hodnote value (input name="kat[]" value="1" atď...)

Ako to spraviť tak aby javascript fungoval ??

dík
habendorf
Profil
No vezmeš si pole checkboxů, projedeš ho cyklem a každý zacheckuješ.
habendorf
Profil
Ostatně teď koukám, že už to tady víceméně napsal vinnetou.
Question
Profil *
hej uz som na to medzicasom prisiel sam... javascriptu sa fakt nevenujem a nenapadlo mi ze poradim vo formulari sa mysli nejaky cislo :) fascinujuce ze to funguje podla poradoveho cisla :)
habendorf
Profil
Question: mrkni na kód této stránky http://www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/form-adresace-objektu.htm l , jsou tam různé způsoby adresování prvků stránek (vůbec nemusí jít zrovna o formuláře).
Question
Profil *
dik za tipa :) som rad ze je tu nejaky ochotny clovek ktory radsej poradi akoby sa pozastavil nad zaostalostou autora otazky :) dik habendorf
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0