Autor Zpráva
Školník
Profil
Mam tu zapeklitý problém... JavaScript jsem se pokoušel trochu nastudovat, ale ne a ne se mi to podařit..:-(
Stránka vypadá asi takto..:

<MENU1>
<a>odkaz1</a>
<a>odkaz2</a>
<a>odkaz3</a>
<a>odkaz4</a>
</MENU1>

<DIV1>
obsah po kliknutí na odkaz1 (obrázky, tabulky,...)
obsah po kliknutí na odkaz2 (obrázky, tabulky,...)
obsah po kliknutí na odkaz3 (obrázky, tabulky,...)
obsah po kliknutí na odkaz4 (obrázky, tabulky,...)
</DIV1>

<MENU2>
<a>odkaz1</a>
<a>odkaz2</a>
<a>odkaz3</a>
<a>odkaz4</a>
</MENU2>

<DIV2>
obsah po kliknutí na odkaz1 (obrázky, tabulky,...)
obsah po kliknutí na odkaz2 (obrázky, tabulky,...)
obsah po kliknutí na odkaz3 (obrázky, tabulky,...)
obsah po kliknutí na odkaz4 (obrázky, tabulky,...)
</DIV2>

atd. takových bloků je tam až 5 na stránce. Potřeboval bych mezi nimi přepínat. Například si zvolit v MENU1 odkaz1 a v MENU2 odkaz4. Aniž by se cokoli odeslalo ze stránky pryč. Poradí mi nějaký JS znalec? Zkoušel jsem si to napsat v PHP, ale to bohužel moc dobře nešlo...

DÍKY
Timy
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/skryvane-zalozky.html
Školník
Profil
Díky, já věděl, že jsem to na JPW viděl, ale nemohl jsem to už najít..:-) Tak krátká odpověď dostačující na tak dlouhou otázku..:-)
Školník
Profil
Tak jsem si to upravil jak jsem potřeboval, ale nepodařilo se mi zvýraznit aktuální odkaz, na který je kliknuto. a:active nelze, když je jich tam víc, pokud s tím už někdo pracoval a ví, díky za radu..:-)
Timy
Profil
Školník
no tak stačí tak přidat něco ve smyslu aktualnipolozka.style.color="red"; nebo tak něco.
Školník
Profil
Něco jako: if ($aktivni==odkaz1): echo "class=\"aktivni\" ";

Ty menu jsou 2, i 3 i 4 pod sebou, myslím, že JS se to nedá udělat. A PHP mě nanapadá jak, protože v adrese nemůžu přeposílat proměnnou...
Školník
Profil
Timy onmouseover a onmouseout, je to jako a:hover. onclick nefunugje a onmousedown sic po kliknutí změní barvu, ale už se jí zase nezbavím. To až onmouseup a to nechci. Musí držet dokud nekliknu na jiný odkaz ve stejném menu
Timy
Profil
Jestli tedy přepínáš obsah pomocí javascriptu stejně jako Yuhů v tom odkazovaném článku, tak stejně tak musíš javascriptem určit i aktuální odkaz... Když tak přihoď link na stránku.
Školník
Profil
Přepínám Javascriptem... http://pracovniweb.kvalitne.cz/

Napadlo mě to udělat takto:

OnClick (OnMouseDown) na odkaz1 - změní styl u odkaz1 (obarvi) a taky u odkaz2 a 3. (eventualne odbarvi)

stejně u druhého menu. Šlo by to tak? Základní operace v JS už zvládám, ale tohle je pro mě vyšší dívčí...
Školník
Profil
Uploadoval jsem aktuálnější verzi...
peta
Profil *
Školník
Jako, neni mi jasne, co tam chces docilit.
Chces menu, ktere meni barvu na onclick a ta barva tam zustane?
Tak nepouzivaj A, tam to lze take, ale vypada to:
<A href="#" onclick="funkce(); return false">BBB</A> (aby nedoslo k odeslani)
nebo
<A href="javascript:funkce();">BBB</A> (aby nedoslo k
ale pouziva se:
<SPAN onclick="funkce(this);">BBB</SPAN>
<SPAN class="oznacene" onclick="funkce(this);">BBB</SPAN>
<script>
function funkce(prvek)
{prvek.className = prvek.className=="oznacene" ? "" : "oznacene";}
Školník
Profil
Chtěl jsem, aby když kliknu na components v prvním menu, aby se obarvilo stejně, jako je teď videos. A když na pictures v druhém, aby se obarvil právě ten odkaz. (a nahoře zůstalo components). Prostě aby byla vždy obarvená aktivní položka v každém menu.. Myslel jsem, že na tom webu to bude k pochopení... Peta: děkuju, ale neporozuměl jsem tomu..
Školník
Profil
Nakonec jsem to dokázal, sic možná prasecky... Díky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0