Autor Zpráva
beginner
Profil *
jak přidat datum a čas pomocí Javascript? zkoušel jsem

<script>
<today = new Date()
document.write("The time now is: ",today.getHours(),":",
today.getMinutes())
document.write("
The date is: ", today.getMonth()+1,"/",
today.getDate(),"/",today.getYear());
</script>

Ale nic se mi neozbrazí
venca12
Profil
V příkladu je spousta syntaktických chyb. Rozhodně ti pomůže konzola javascriptu integrovaná ve Fire Foxu. Vypíše ti chyby a doporučení. Ve tvém případě vypsala hned dvě.

První je hned v prvním řádku. Chybně je <today = new Date(), správně by mělo být var today = new Date();. Vdruhém řádku opět chybí středník, správně by měl být takto: document.write("The time now is: ",today.getHours(),":", today.getMinutes());.

Doporučuji také pokaždé když zapisuješ javascript doplnit definici type="text/javascript" aby bylo prohlížeči jasné a hlavně serveru, že se jedná o jScript a ne například o ASP, anebo PHP. Na serveru kam své stránky později nahraješ může být upřednostňování scriptovacího jazyka pro tagy script nastavené například na ASP a server ti vyhodí chybu.

Správný příklad by měl vypadat takto:
<script type="text/javascript">

var today = new Date();
document.write("The time now is: ",today.getHours(),":",today.getMinutes());
document.write("The date is: ", today.getMonth()+1,"/",today.getDate(),"/",today.getYear());
</script>


Btw. mám pocit že jsem tenhle koment psal delší dobu, než ty jsi psal ten příklad. Příště se víc snaž hledat chyby, byť nad tím strávíš víc času, mnohem víc se tak naučíš.
peta
Profil *
beginner
http://www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/index.html#cas

venca12
Pres vsechen ten spech neni ochotny si prostudovat ani priklady :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0