Autor Zpráva
Trey
Profil *
Mohl by mi někdo říct co je zdrojem hlášené chyby na této stránce?Funkčnosti to neubližuje, ale nevim proč tam ta chyba je.
peta
Profil *
Trey
? jake chyby?
JS konzola je plna chyb, treba...

Chyba: document.getElementbyId is not a function
Zdrojový soubor: http://saman.xf.cz/hudba.htm
Řádek: 15

protoze se to pise:
document.getElementById()

Varování: Byla použita reference na ID/NAME v globálním kontextu. Používejte raději W3C standardizovaný document.getElementById().
Zdrojový soubor: http://saman.xf.cz/hudba.htm
Řádek: 1

protoze adresujes NAME pomoci metody, ktera pracuje pouze s ID (getElementBy===ID===)

A na zacatku vyskoci nejaky Alert, ze neumis udelat hudbu pro firefox...
Trey
Profil *
Jo ten alert sem tam dal já ale už asi vim jak ji udělat pro FF rovnou mi řekněte půjde to přes embed? a mě to ty chyby hlásí jináč protože mám IE
Tak díky.
Trey
Profil *
No ale stejně to nějak nechápu.Name tam nikde nemám.A tu syntaxi mám document.gatElementById('hudba') tak nevim proč to píše:
Line:15
Char:1
Code:0
Error:Objekt tuto vlastnost nebo metodu nepodporuje.
URL:file://C:\Games\saman.xf.cz\hudba.htm

Please napíše mi někdo jak to opravit?
venca12
Profil
Hoj, jedná se o to, že Javascript je case sensitive, tzn. u názvů funkcí a proměnných rozlišuje velikost písmen. Tvůj zápis na stránkách je getElementbyId a správný zápis je s velkým B. Tzn. getElementById. Jedná se o příkaz v prvním vloženém scriptu, řádek 15. Imho nevím proč ale určitě bych tam raději, před to hudba= něco vložil var, takže celé to bude vypadat asi takto:
<script type="text/javascript">

if(navigator.appName=="Netscape"){alert('Máte Mozillu Fire Fox hudba vám nepůjde.Já za to nemůžu.')};
var hudba=document.getElementById('hudba');
</script>
Trey
Profil *
Díky moc venco.Ale když napíšu třeba onclick tak to nikde nevadí přitom by to mělo bejt onClick
peta
Profil *
Trey Viz venca12 Asi jsi si neprosel ty chyby, co jsem napsal, ale skutecne se tam pise velke B. Proto mi firefox hlasi, ze
document.getElementbyId() neni funkce, protoze se to pise:
document.getElementById(

Jak to udelat pro FF, mno, problem je trosku slozitejsi. Zkracene bych to rekl tak, ze www prohlizece nejsou stavene na spousteni hudby. S tim prisel az MS, ktery zacal davat HTML stranky na CDcka a aby to trochu ozivil, pridal hudbu. Totez Drag & Drop.

http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#mssub10
mam tam prehravani midu, ktere funguje pod windows v Opere, IE, FF
Akorat v Opere to neumim zastavit uprostred skladby. Takze kdyz to nekde nastudujes na inetu, muzes mi to sdelit.

Dalsi mozne reseni je pouzit Flash, Javu nebo neco podobneho.
Chamurappi
Profil
Reaguji na petu:
Varování: Byla použita reference na ID/NAME v globálním kontextu.
protoze adresujes NAME pomoci metody, ktera pracuje pouze s ID (getElementBy===ID===)

Ne. Varování hlásí, protože užívá referenci na ID v globálním kontextu. Kdybys JavaScriptu rozuměl, byla by ti ta hláška jasná.
peta
Profil *
Chamurappi
blablabla.
Tu JS konzolu jsi prekladal ty, ze? :) Jak je to cesky, tak tomu nerozumim, protoze to prekladaji vzdy takovy iqaci jako ty, kteri neumi poradne cesky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na petu:
V angličtině to je „Warning: Element referenced by ID/NAME in the global scope.“. Ten překlad není dokonalý, ale lze mu porozumět.
Proč sem lidem vkládáš okomentované hlášky z české JS konzole, když jim sám nerozumíš? A proč vůbec máš českou konzoli, když nerozumíš přeloženým hláškám?
venca12
Profil
Trey Nemáš zač. To s tím rozdílem onClick a onclick nevím jistě, ale dle toho co vím se domnívám, že to funguje asi nějak takhle.

Máš určitej prohlížeč ve kterym je určitý javascriptový kompilátor/parser, nebo tak něco. Když v tom prohlížeči přiřadíš nějakému elementu událost onclick, je jedno jakou velikostí písma to napíšeš, protože to je zápis v html, ne v js (js je až obsah toho atributu). Parser prohlížeče nesmí být case sensitive, protože například na xhtml stránkách (aby byly validní) musí být zapsáno vše malým písmem, na klasických html (ne xhtml) stránkách mohou být atributy s libovolnou velikostí písmen (anebo nelibovolnou, ale některé velkým a některé malým, teď nevím).

Stručně řečeno, všechno co není javascript může být s libovolnou velikostí písmen. Viz. ukázka (kurzívou je html, tučně je jscript)


<script type="text/javascript">

function fuck(){
alert('*fuck*');
}

</script>
<input type="submit" id="pes" onclick="fuck()" />


Pokud by jsi chtěl odkazovat na událost onclick uvnitř javascript, tak tam už velikost písmen je důležitá. Viz. tato krátká ukázka:


<script type="text/javascript">

document.getElementById('pes').
onclick = function() { alert('*fuck*') }

</script>


Shrnutě, pokud to zapisuješ jako vlastnost elementu a používáš xhtml, tak to zapisuj všechno malým písmem. Pokud to píšeš někde v js, tak to piš, tak jak si to žádá reference a tak jak ti to bude fungovat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0