Autor Zpráva
viliam22
Profil
Potreboval by som skripty na zabespecenie stranky

1. Aby sa nedala ukladat
2. Aby nefubgovalo prave tlacitko na mysi
3. Aby sa nedalo pouzivat ctrl+c , ctrl+v ani ctrl+x

No proste aby sa zo stranky nedalo nic skopirovat obrazky flash texty a aby sa nedala ziadnymsposobom stiahnut aby bolo so stranky nieco ako trezor len na citanie

( Skript na tieto veci moze byt aj v inom kodovaciom jazyku )

Diky za pomoc vsetkym

E-mail: viliam22@azet.sk ale inak som stale na tejto diskusii to len tak
Casero
Profil
myslí , že to bude hooodně velkej oříšek, sme zvědavej jetli to vubec de..pač i když nepude ctrl+c...tak neznám zpusob na blokovani zdrojáku, a tam funguje 100% ctrl+c
DJ Miky
Profil
1. Aby sa nedala ukladat
2. Aby nefubgovalo prave tlacitko na mysi
3. Aby sa nedalo pouzivat ctrl+c , ctrl+v ani ctrl+x


Nic z toho nejde spolehlivě udělat (naštěstí).

A i kdybys udělal nějakou ochranu, pořád existuje PrintScreen a OCR nebo v nejhorším případě jde prostě text opsat...
Anonymní
Profil *
viliam22

To nemusi byt uplne ako banka staci len tak trochu aby to nemohly kopirovat amateri a PrintScreen pouzivam aj ja ale s tymi obrazkami by to bolo lepsie keby to bolo zabespecene ako na niektorych strankasom videl ze ked chcem stiahnut obrazok stiahne sa mi taka kocka s rozmermi 1x1 px .

A mymochodom co je to OCR .

Ale inak diky dost by som to zabezpecenie potreboval aspon take nejake
ah01
Profil
Takový skript je sice možné napsat, ale není problém jej obejít a v klidu kopírovat a stahovat. Osobně, když narazím na stránku, kde se autor snaží něco z toho zablokovat, pomyslím si o něm něco velmi nepěkného a stránku bez váhání opustím. Takže doporučuji to nedělat - lidi co mají základní znalosti tím akorát tak popudíš, ale rozhodně nezastavíš.
venca163
Profil
viz. dnes: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=1&topic=62 7

ale řešilo se to tu tisíckrát, nechápu, že to někdo pořád nechápe =)
RPG
Profil
Achjo. Už zase.
RPG
Profil
Ale inak diky dost by som to zabezpecenie potreboval aspon take nejake
Důvod? Rozumný důvod?
Suji
Profil
RPG
Tezko ho bude hledat, ten rozumny duvod.

viliam22
Prijde mi to uplne zbytecne. Pokud nekdo bude mit o neco z tvoji stranky zajem, a trosku tomu rozumi, tak si zpusob najde.
tiso
Profil
viliam22
Nechaj si ich na svojom počítači a keď si ich niekto bude chcieť pozrieť, tak si ho pozvi na návštevu, ale v žiadnom prípade ho nepúšťaj ku klávesnici, myši alebo fotoaparátu!

Inak: je to nezmyselná požiadavka... Kým budeš robiť niečo čo bude naozaj hodné ochrany tak nebudeš na fóre zakladať podobné diskusie...
djlj
Profil
viliam22
Řešení je jednoduché - nedávej to na internet ;).
Chamurappi
Profil
Reaguji na viliama22:
Je to prosté.

1. Aby sa nedala ukladat
Napiš na stránku text: „Neukládejte si tuto stránku, prosím.“

2. Aby nefungovalo prave tlacitko na mysi
Napiš na stránku text: „Nemačkejte pravé tlačítko, prosím.“

3. Aby sa nedalo pouzivat ctrl+c, ctrl+v ani ctrl+x
Napiš na stránku text: „Nepoužívejte Ctrl+C, Ctrl+V, ani Ctrl+X, prosím.“

Technicky zabránit zkopírování toho, co klientovi pošleš do prohlížeče, samozřejmě nejde. Proto musíš přidat trochu toho sociálního inženýrství. Vyvolej v návštěvníkovi, který zmáčkne na tvé stránce pravé tlačítko, pocit viny. Ať má výčitky svědomí, ať se užírá, ať trpí depresemi, ať se modlí, ať prosí o odpuštění, rozpuštění a vypuštění.

• „Ó webmástře, zhřešil jsem, klikl jsem, upsal jsem svou myš ďáblu.“ -- nebuďte jako on, zachraňte duši své myšky!
• Vážený uživateli, stisknutím kombinace Ctrl+C vyvoláte zemětřesení, kombinace Ctrl+V přinese tornádo a pomocí Ctrl+X bezdůvodně zúžíte ozónovou vrstvu o celá 4 %!
• Projevíte-li někdy zájem o nebezpečný virus, stačí stisknout pravé tlačítko.
• Uložíte-li si úplně celou tuto stránku do svého počítače, vzroste jeho hmotnost natolik, že se propadne do zemského jádra, odkud ho nevyloví ani ta nejprohnanější technická podpora.
• Máte moderní myš? Ověřte si to: Levé tlačítko kliká, pravé spouští autodestrukci. Že je myš odjištěná poznáte podle červeného světýlka.
• Víte, že lidé měli na každé ruce šest prstů, než někoho napadlo zmáčknout pravé tlačítko?
• Varování: Dostat tuto stránku pryč z harddisku je mnohem náročnější, než dostat želvu pryč z hrocha.
• Uložíte-li si tuto stránku do svého počítače, způsobí mu nadýmání.
• Klávesy C, V a X byly právě zkontrolovány, mačkat je s Controlem již není třeba.
• Žena jej opustila, o byt přišel, z práce ho vyhodili, varlata mu sežrala čivava, a tak usedl k počítači, vyndal z šuplíku myš a zmáčkl pravé tlačítko. Takový konec si nezasloužil.
• Obsahuje toxická data! Neukládat na disk!
• Před stisknutím pravého tlačítka nezapomeňte odpojit napájecí kabel počítače.
• Ctrl+C je zastaralé, teď frčí Ctrl+W.
• Budete-li nadále mačkat pravé tlačítko, vaše myš vás obviní z harašení, neboť pojme podezření, že neužíváte prst.

A podobně.
thingwath
Profil
Chamurappi
První co bych na takové stránce udělal je, že bych si jí s takovou hláškou uložil na disk, aby se mi to neztratilo :-)
tiso
Profil
Chamurappi
...tak toto mi nenapadlo... Podľa mňa to ale len zvýši zvedavosť užívateľa aby to vyskúšal... To je vlastne jeden z cieľov sociálneho inžinierstva - dostať človeka tam kam chceme, za pomoci zvedavosti, s nálepkou nevinnosti...

Spoliehať sa na to že každý dodrží na "slobodnom internete" zákaz je trošku veľký optimizmus...
DJ Miky
Profil
Spoliehať sa na to že každý dodrží na "slobodnom internete" zákaz je trošku veľký optimizmus...

Asi tak... Když napíšete na stránku zákaz, je větší pravděpodobnost, že ho někdo poruší... Když tam nebudete psát "Neukládejte tuto stránku", méně lidí si ji uloží.
venca163
Profil
Chamurappi
podle mě to pobaví...
a třeba, než to někdo dočte, tak zapomene, co špatného chtěl udělat=)
Anonymní
Profil *
„1. Aby sa nedala ukladat“
Napiš na stránku text: „Neukládejte si tuto stránku, prosím.“

„2. Aby nefungovalo prave tlacitko na mysi“
Napiš na stránku text: „Nemačkejte pravé tlačítko, prosím.“

„3. Aby sa nedalo pouzivat ctrl+c, ctrl+v ani ctrl+x“
Napiš na stránku text: „Nepoužívejte Ctrl+C, Ctrl+V, ani Ctrl+X, prosím.“


HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
x30

viliam22
Anonymní
Profil *
Inak ja to potrebujem na moju sukromnu stranku len nacitanie a bolo by to dobre keby stemi pomohly

viliam22
Chamurappi
Profil
Reaguji na viliama22:
Technicky zabránit v kopírování toho, co klientovi pošleš do prohlížeče, nejde. Chceš to také napsat 799× nebo ti to stačí dvakrát?
Ty už jsi snad někdy někde na webu viděl nějakou stránku, která skutečně zkopírovat nejde?
Anonymní
Profil *
Ne sorry ze som vas otravoval ale mohly by ste mi este napisat ten kod na obrazky ked sa stiahnu bude s nich iba malakocka
tiso
Profil
Inak ja to potrebujem na moju sukromnu stranku len nacitanie a bolo by to dobre keby stemi pomohly
Ne sorry ze som vas otravoval ale mohly by ste mi este napisat ten kod na obrazky ked sa stiahnu bude s nich iba malakocka

???
RPG
Profil
Inak ja to potrebujem na moju sukromnu stranku len nacitanie a bolo by to dobre keby stemi pomohly
Ne sorry ze som vas otravoval ale mohly by ste mi este napisat ten kod na obrazky ked sa stiahnu bude s nich iba malakocka

???
Qwett
Profil *
kod na obrazky ked sa stiahnu bude s nich iba malakocka

jedine co tak jde nastavit na serveru ze obrazky se nezobrazi jinde nez na pozadovane strance...ale stejne furt dou vy printsreenovat a stahnout...furt nechapu proc tu ches mit tak "zabezpecene" si tu stranku rovnou smaz nebo zahesluj tak ti zni nikdo nic nezkopiruje ;)
DoubleThink
Profil *
Abychom to shrnuli - neexistuje žádný způsob, jak dále ochránit data poslané serverem & obdržené klientem.
Blokování pravého tlačítka je nanic, funkce prohlížeče (například Uložit) zakázat nejdou, funkce OS (jako Clipboard) kupodivu taky ne.

viliam22 & Anonymní
Slovenské holé věty, s polovinou větných členů, bez diakritiky a interpunkce, se nám čtou báječně.
Joker
Profil
No proste aby sa zo stranky nedalo nic skopirovat obrazky flash texty a aby sa nedala ziadnymsposobom stiahnut aby bolo so stranky nieco ako trezor len na citanie
ROFL... S Vámi musí být legrace, když někomu posíláte dopis poštou- "Chci poslat dopis, ale tak aby nešel žádným způsobem opsat, zkopírovat nebo vytáhnout z obálky"

Ovšem je způsob, jak dosáhnout přesně toho, co chcete- už jsem to tu jednou psal:
- ujistěte se, že Váš server podporuje .htaccess
- Vytvořte si na webu adresář "trezor" a v něm soubor .htaccess s tímto obsahem:
order deny,allow
deny from all
- stránku, obrázky a ostatní věci z ní nahrajte do toho adresáře trezor

Výše uvedeným docílíte přesně toho, co jste psal: stránka nepůjde žádným způsobem (teda přes HTTP) stáhnout.
RPG
Profil
Joker
Ano, a bude to mít jisté vedlejší efekty :o).
viliam22
Profil
Diky vsetkym za info
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0