Autor Zpráva
venca12
Profil
Ahoj, používám na stránkách editor xStandart lite. Chtěl jsem udělat několik jazykových mutací stránek a tak na jedné stránce je xStandartů tolik, kolik je jazykových mutací. Zápis editoru vypadá následovně:
<object type="application/x-xstandard" id="editor" width="100%" height="520">

<param name="Value" value="neco napsano" />
</object>


Můj problém: Abych nezobrazoval několik xStandartů pod sebou, použil jsem pro ně taby. Ty fungují tak, že neaktivní taby mají nastaveno display:none a aktivní display:block. Na internet exploreru vše funguje tak jak má vplním něco do prvního tabu, přepnu na druhý, vrátím se na první a to co jsem tam předtím vyplnil v editoru zůstává. Není se čemu divit explorer je skvělý prohlížeč.

Na FF vyplním něco do prvního tabu, kliknu na druhý, vrátím se zpět na první a nic v něm není. Zjistil jsem, že při nastavení skrytí xStandartu se na FF všechna data z jeho value vymažou.

Nepředpokládám, že bych to nějak vyřešil v editoru, když se jedná o zásuvný modul. Napadlo mne tedy při každém přepnutí tabu všechna data z editoru uložit to input type hidden a při jeho zobrazení data zase nahrál opačným postupem.

Vyskytl se problém číslo 2. Data do inputu bez problému uložím, ovšem když přepnu zpět tak je nemůžu nahrát protože xStandart převezme value až když je úplně inicializovaný/nahraný a on se při každém zobrazení znovu nahrává. Což muzabere zhruba 1/2sec. A já se do něj snažím nahrát data bezprostředně po zobrazení tabu, takže se v něm opět nic nezobrazí.

Pro tento případ mne napadlo použít něco jako událost onload pro objekt xStandartu a data do něj vložit až po jeho načtení. Bohužel element object žádnou takovou událost nemá.

Také mě napadlo použít setTimeout a data do něj nahrát až po nějaké časové prodlevě, ale to mi připadá jako pěkná prasárna, za kterou bych si nejraději prostřelil hlavu.

Přemýšlel jsem nad tím včera pár hodin a nic kloudného mne nenapadlo.

Nesetkal se s tím někdo? Nemáte nějaké řešení? Byl bych vděčný za každý nápad, který by mě nakopl správným směrem.

Prosím, aby k tomuto příspěvku nepřispíval uživatel peta, protože vím, že mi nemůže poradi, že jeho odpověď bude zcela zcestná a že zbytečně bude tento příspěvek označen jako zodpovězený a já se zřejmě nikdy nedoberu cíli.

Díky Venca
venca12
Profil
Zjevně se s tímto problémem nikdo nesetkal (na internetu jsem ho nenašel), tak jsem to vyřešil následovně.

(Upozornění: následující řešení je prasárna)

Po zobrazení objektu s xStandartem nastavím time out na půl vteřiny a poté do editoru vložím data. Chraň bůh aby někdo měl pomalé pc, na kterém se xStandart nestihne inicializovat do půl vteřiny, protože pak v něm nic neuvidí.

Ještě že existuje explorer, na kterém se podobné problémy nevyskytují, protože autoři internet exploreru mysleli ne jenom na tvůrce osobních deníčků, ale i na to, že by se na exploreru mohla někdy napsat i nějaká profi aplikace.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0