Autor Zpráva
Luka
Profil *
Nazdarek, urobil som si xml dokument v ktorom su nejake udaje, logicke hehe. Cely dokument som ostyloval css a pekne mi to zobrazilo ako ma a aj v IE. Problem nastal vtedy ak som ten dokument nacital cez Ajax. V FF a Opere je to jasne bez problemov no v IE mi to vobec neostylovalo aj ked ako samostatne ano. Potrebujem poradit ako by sa to dalo odstranit ci to je vec prehliadaca ale skriptu, proste v com je chyba. dakujem
peta
Profil *
Luka
neni stranka, neni kod, neni rada. Proto se ani nikdo nenamahal neco napsat. Precti si
· Hlavní strana · Odpovědět · Statistika · Registrace · Hledat · Nápověda · Jazyk · ===> Pravidla diskuse <===·
Luka
Profil *
Peta

nechcem Ta urazit, ale ked tu raz za pol roka nieco napisem tak neviem preco ale odpovies mi ako prvy Ty. Tvoje odpovede su vzdy duchapritomne a jasne idu k veci a vzdy mam pocit, ze plynie z nich hlboke ponaucenie, len zatial neviem ake.
llook
Profil
Je fakt, že z toho takhle taky nejsem moc moudrej. Jakým způsobem to co načteš přes ajax vkládáš do stránky? innerHtml? appendChild? Co se do stránky vložilo (zkus <xmp> bookmarklet?
Luka
Profil *
jasne, vytvorim si miesto na stranke a pomocou cez innerHTML vkladam don generovanu stranku ajaxom. Ono, ale to funguje v FF a Opere dobre IE zobrazy ten text, ale nestyluje ho.
peta
Profil *
Luka
Je zajimave, ze 2 dny ti nikdo neodpovedel. Takze ti vysvetluji proc. Muzes se urazit, ale neocekavej, ze ti na tohle nekdo zareaguje.
A poslat ti 20 odkazu, jak se dela ajax, mi prijde celkem zbytecne, kdyz uz neco mas.

"Ono, ale to funguje v FF a Opere dobre IE zobrazy ten text, ale nestyluje ho."
Mne se stalo neco podobne, kdyz jsem mel v JS chybu. Jenze tu ti nemuzu najit z niceho, vis? Dej stranku a najdu. Nedej, smula. Machruj klidne dal :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na petu:
Sám porušuješ pravidla diskuse. A tazateli nijak nepomáháš, jen mu nadáváš. Vystřel odtud.


Reaguji na Luku:
Rozumím, v čem je problém. Snažíš se v HTML dokumentu nastylovat elementy, které do jazyka HTML nepatří. Stáhneš si AJAXem jakýsi svůj obecný XML zdroják a prskneš ho do innerHTML obyčejného HTML elementu. Výsledek vypadá nějak takhle:
<div id="něco">
<tvůj-element style="display: block">
... Text ... <jiný-element/> ... Druhý text ...
</tvůj-element>
</div>
-- je úplně jedno, jestli ten kus textu zapouštíš AJAXem, nebo něčím jiným.

Všechny rozšířené prohlížeče takovýto HTML kód nějak rozeberou. Explorer považuje všechny neznámé neprefixované elementy za prázdné, tj. v kódu výše nevidí, že by uvnitř <tvůj-element> něco bylo. Mozilla a Opera přesně naopak, samozavírací lomítko „/>“ přehlédnou, a tedy i u značky <jiný-element/>, která by v XML představovala prázdný element, předpokládají, že je to počáteční značka. Před koncem </tvůj-element> si pak domýšlí zavírací značku pro </jiný-element> („Druhý text“ je uvnitř).

Explorer ty neznámé elementy (které považuje za prázdné) ani nijak nenastyluje. Taková konstrukce je tudíž nepoužitelná. V Exploreru nejde HTML snadno obohacovat o další elementy. Je to velká škoda a změna se v sedmičce nechystá, protože si toho málokdo všímá.

Zpět k tvému problému:
AJAX je široký pojem, část lidí pomocí něj načítá XML soubory a skriptem si přežvýkává jejich DOM, druhá část si pomocí něj tahá HTML zdroják, který třeba trochu upraví a prskne do innerHTML. Tys zvolil nešťastnou kombinaci obou metod. Takže má rada: dáváš-li načtenou věc do HTML, zařiď, ať sama obsahuje značky z HTML. O XML se starat vůbec nemusíš, k užívání XMLHttpRequestu ho nepotřebuješ.
peta
Profil *
Chamurappi
"A tazateli nijak nepomáháš, jen mu nadáváš. Vystřel odtud"
Presne sedi na tebe a i tuto odpoved :)
peta
Profil *
Chamurappi
Ano, chcesse mne zbavit? najdi si laskave jinou diskuzi, kde se misto diskuze komunikuje jen stylem suche odpovedi, problem je tam a tam, nebo tam nikdo neodpovi. to by tu milej zlatej bylo u 90% same nuly. Nevim, proc se stale navazis jen do mne, co jini? Ti snad odpovidaji? To chce dobryho doktora :)))
Luka
Profil *
Peta
Necudo ze Chamurappi sa navaza do teba, tvoje odpovede su asi take, mas to na jakspatweb, mas to tam , mas to hentam. Lenze neviem ci ta napadlo, ale ludia tie stranky dobre poznaju a maju ich prestudovane a ked nevedia nieco pochopit ako je tam nepisane tak sa pytaju. Ak by tomu nebolo tak tak vyjde jedna kniha o kazdom programovacom jazyku ktoru kazdy pochopi a nieje problem. Je to presne take iste ako ked tebe tu stovky ludi pise ze nechce od teba rady, skor nechce od teba linky, lebo rady od teba urcite nedostane.

llook
pisal o xmp, ja som to skusil a vyslo mi asi to ze ked dam do ff xmp tak mi zobrazi xml document od prveho elementu na mieste kde ma byt. Opera dava cely dokument so vsim vsudy a IE zacne tam kde zacina prvy ukoncovaci element.

Chamurappi
Ty si vystihol moj problem uplne presne. Len riesenie by sa mi hodilo ine. Ja chcem nacitavat ajaxom XML document. Takze ako by to bolo mozne???

PS: Peta, vies netreba vzdy zdrojak na odpoved a Chamurappi dal tomu priklad.

Dakujem
peta
Profil *
Luka
"ale ludia tie stranky dobre poznaju a maju ich prestudovane"
Praveze ony ty stranky ani nevideli, protoze z 3/4 na nich jsou presne ty odpovedi na ktere se ptaji. I mne se to stava, si nemysli.

Zdrojak... Ty pises, ze neco mas. Ale ty to nechces ukazat, takze pak je kazda rada vicemene zbytecna, protoze ji nemuzeme prizpusobit tvemu reseni. Ale tak, kdyz ti poradi Chupachips a ma tolik castu te zpovidat, co tam vlastne z toho mas a nemas... :)
peta
Profil *
Luka
Tady mas treba 1 takovy priklad dotazu:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=1&topic=33 785
Luka
Profil *
Peta
ale ved bolo nato odpovedane a spravne, pytal sa ci ano a odpoved bola ano, on tam nechcel kody od ludi len si sa to da alebo nie. A k tomu prvemu dotazu on odpovedal bez nejakych otazok proste tamto je vec prehliadaca a nie kodu, to by si mohol pochopit. A k tomu prestudovanemu, vies Ty ludia to maju prestudovane len chyba je vo vyklade tej danej veci.

Je to takje iste ako ked ty si precitas od spusta ludi aby si neodpovedal na ich dotazy a predsa to robis.Len v tvojom pripade neviem ci to je chyba vykladu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0