Autor Zpráva
marco
Profil *
ahoj, nikdy jsem do javascriptu moc nevidel, ale ted se mi pod ruku dostala kniha JavaScript: The definitive Guidy(O'Reilly) od Davida Flannagana (druhe vydani, ISBM 1-56592-235-2). Je urcite velice kvalitni, ale z ledna '97:( Nastali v JS nejake podstatne zmeny nebo ma cenu studovat z tehle publikace? DIKY
Timy
Profil
Mám ji doma a nepřijde mi zbytečná, ale opravdu nejsem expert na JavaScript... Ale každopádně druhé vydání je z roku 2002, knížku o JavaScriptu z roku 1997 bych už vskutku nebral.
Miloš
Profil
Timy
knížku o JavaScriptu z roku 1997 bych už vskutku nebral
Malý veselý OT: Před čtyřmi roky se mi dostala do rukou kniha Marka Minasiho Pevné disky od A do Z. Kniha vyšla v roce 1992 a jsou v ní například takové informace, jako jak zaparkovat hlavičky disku manuálně, když to nejde softwarově.
Joker
Profil
Obecný problém knížek o programování webů... že v době kdy si knihu koupíte už často obsahuje neaktuální informace (proto je taky nutnost umět anglicky, jelikož ty knížky jsou obvykle psané anglicky a když ještě máte čekat kdy a jestli vůbec to někdo přeloží...)
O'Reilly vydává dost dobré věci a Flannagan o JS taky něco ví :) nicméně od roku 1997 (takže informace v knize budou odrážet rok 1996) se toho opravdu dost změnilo.

Soudím, že knížky o programování webů by se měly brát spíš jako takový základ, ve kterém pochopíte principy té technologie a tak a s pomocí Internetu si doplníte aktuální informace a trendy a techniky.

Btw. na první přečtení jsem si tu knihu spletl s "Dynamic HTML: The definitive guide" (taktéž od O'Reilly), kterou jsem četl kvůli diplomce... zhruba 1300-stránková bichle v angličtině, když jsem si v tom ve škole listoval, koukali na mě jak na blázna že něco takového vůbec můžu číst :D
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0