Autor Zpráva
pds
Profil
Potreboval by som radu ohladne Guestbooku. Občas sa stane , že mi v ňom niekto nechá vela spamov z nejakými odkazmi na ich stránky. Chcel by som zabrániť takémuto pridávaniu.

Preto by som chcel urobiť filter správy aby zisťoval či sa v texte nenachádza napr. výraz: "<a href=" a nepovolil zápis. Neviem ako to mám urobyť. Mám tam klasické podmienky na kontrolu mejlovej adresy a tak. Mám tam niečo takéto: Pole s textom sa volá "popis"...

<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript"><!--
function zkontroluj(formular)
{

if (formular.jmeno.value=="")
{
alert("Vaše meno (prezývku) musíte vyplnit!");
formular.jmeno.focus();
return false;
}

....

Chcel by som to nejak takto:

Ked je v texte "<a href=" tak zastav. ... Ale neviem ten správny príkaz.
venca12
Profil
Zkus použít regulární výraz, jako to používá týpek v topicu před tebou. Tzn. aby se v texťě nenacházel odkaz, tak můžeš zkusit použít něco, jako je toto:
if(formular.text.value.serarch(/<a href="/) != -1) alert('tohle nemuzes vlozit');
Ideální regulární výraz můžeš najít pomocí http://www.regexp.cz/, do pole Regulární výraz vlož regulární výraz, v tomhle případě <a href=" (bez lomítek na konci a na začátku, ty v javascriptu určují, že se jedná o rv. A do pole testovaný řetězec, můžeš zkoušet vkládat různá varianty spamu, které ti chodí na knihu návštěv a testovat shodu.
pds
Profil
> Venca.

Díky moc . Funguje to .
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0