Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Zdravím,
potřeboval bych vyřešit následující věc. Ve formuláři mám radiobuttony s popiskem. Chci, aby se po kliknutí na radiobutton odeslal formulář - to mi funguje. Ale chci, aby se formulář odeslal i po kliknutí na popisek. Mám to tam nějak takhle (trochu zkrácená verze):

<form>
<input type="radio" name="filtr" value="vsechno" onclick="submit();">
<label for="vsechno" onclick="filtr.value = 'vsechno'; submit();">Všechno</label>
</form>

Formulář se mi sice odešle, ale správná hodnota "filtr" se do následujícího skriptu nedostane.
Kde je chyba?

Díky za rady...
tiso
Profil
onclick="filtr.value = 'vsechno'; submit();"
Žeby tu?
Anonymní
Profil *
Ale co je tam za chybu?
venca12
Profil
nemlo by to byt nejak takhle?:

<input id="vsechno" type="radio" name="filtr" value="vsechno" onclick="submit();">
id="vsechno", kvuli labelu

<label for="vsechno" onclick="document.getElementById('vsechno').checked=true; submit();">Všechno</label>
a tady snad vlastnost checked, oznacujici zatrhnuti radiobuttonu.
venca12
Profil
napadlo mne také, že by se to dalo udělat takhle(nevím, jestli to funguje):
<input id="vsechno" type="radio" name="filtr" value="vsechno" onchange="submit();">


<label for="vsechno">Všechno</label>


jestli je podporovaná vlastnost onchange a nebude to dělat nějakou neplechu při načtení stránky, je to celkem hezké řešení.
Anonymní
Profil *
To venca12:
OK, moc děkuju. Funguje varianta č.1 (druhou jsem nezkoušel, myslím, že by to nefungovalo - po kliknutí na label se vlastně nic neděje - ale nevím).
Šlo tedy o to zaměnit filtr.value = 'vsechno' za vsechno.checked = true (jednoduše napsáno).
venca12
Profil
Variantu 2 možná zkus, label má tu vlastnost, že když se u něj shoduje vlastnost for s id nějakého formulářového prvku, a klineš na něj (na ten label), tak se automaticky klikne i na ten formulářový prvek. Tzn.: pokud zapíšeš toto:
<input type="checkbox" id="zaskrtavatko" />

<label for="zaskrtavatko">zaskrtni me</label>
a klikneš na zaškrtni mě, tak se provede zaškrtnutí/odškrtnutí zaškrtávátka. Alepoň na ff mi to tak funguje. Z toho vyvozuji, že kdyby jsi to použil na submit kterému by jsi dal do onchange volání submitu formuláře, mohlo by to fungovat, ušetřil by jsi si psaní kus kódu a nejenom že by to celé lépe vypadalo, ale lépe by se to také cítilo.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0