Autor Zpráva
Peking
Profil *
Potřebuju poradit, jak udělat pomocí nějakýho skriptu, nebo čehokoliv stránku, kde by bylo textový pole, do kterýho se může normálně psát a po napsání nějakého textu, slova, nebo písmena by se podle něčeho vygeneroval text jiný kamkoliv na stránku, do nové stránky, nebo do alertového okna. Taky bych potřeboval, aby se dalo k určitému textu nastavit, co se vygeneruje. Např. napíšu 1, vygeneruje se text Jedna, napíšu třeba 5a vygeneruje se Pět.

Moc díky.
peta
Profil *
Peking jakpsatweb - javascript - priklady
Jestli myslis neco s odchytavanim klavesnice, tak se to jmenuje event.
venca12
Profil
Peking ::: K dosažení tvého cíle ti v podstatě pouhé dvě věci. První se jmenuje událost onkeyup a druhá hledání pomocí regulárního výrazu search.

Nejdříve si do dokumentu plácneš nějakou textareu s nějakým id, např. tuto:
<textarea id="jaJsemTextarea"></textarea>


A někam pod to si napíšeš skriptík, ktde přilepíš na událost textarey onkeyup nějakou funkci, ve které budeš testovat výskyt slov, např. takto:
<script type="text/javascript">


// vezmi element textarey
var text = document.getElementById('jaJsemTextarea');

// prilep anonymni funkci na udalost
text.onkeyup = function() {
// zjisti, jestli se v textu nevyskytuje hola
if (this.value.search(/hola/) != -1) alert ('Simon says hola');
if (this.value.search(/everybody stand up/) != -1) alert ('Simon says everybody stand up');
}

</script>


Tohle řešení má spoustu chyb, například pokud napíšeš do textarey hola, tak ti to potom po každém stisku klávesy bude vyhazovat alert. Ošetřit by se to dalo tak, že by jsi si, při každém vyhození hlášky zapamatoval, to co už bylo vyhozený a co ještě ne. Řešení tohodle je spousta, ale to už je úplně jiná pohádka. Dobrou noc děti.
Peking
Profil *
Chvíli to fungovalo, ale pak přestalo, aniž bych změnil kód. Jinak dík, ale mám změnu požadavku, potřebuju, aby to nebylo v alertu. Škoda.
Joker
Profil
Musíte to spamovat po celém fóru?
venca12
Profil
Peking ::: Jsem ochoten Vám pomoci, upravit výstup skriptu do libovolné části dokumentu, případně odladit chyby. Pokud uložíte na konto bariéry částku 93Kč (17111444/2400 eBanka). Do poznámky uveďte Váš nick "Peking". Přehled plateb o účtu je na strách eBanky.

Až tak učiníte, dejte o tomto bohulibém činu vědět příspěvkem do tohoto threadu a já se Vám budu věnovat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0