Autor Zpráva
Irmi
Profil *
Delam na jednech strankach ktere maji zpracovane menu pomoci DHTML a potrebuji aby me byl schopen vyhledavac zaindexovat... Tak bych chtel vedet, jestli pomuze udelat stromovou strukturu odkazu do index.html mezi tag <noscript></nostcript> nebo nejakym zpusobem robota prinutit indexovat pomoci robots.txt ? nemam o tom ani paru... jakakoliv pripominka mi bude ku prospechu, predem dekuji.
Acci
Profil
Google bere tagy noscript a normálně v nich všechno indexuje, takže je to asi nejlepší nápad
Yuhů
Profil
přes robots.txt se dá jenom zakazovat

menu přes DHTML není až tak špatný nápad, pokud na každou stránku webu existuje odněkud alespoň jeden normální odkaz. Ano, může být v <noscript>, ale mnohem lepší je podle mého názoru ten odkaz dát do hlavního textu stránky.

Dynamické menu totiž ignorují hlavně uživatelé, nejenom roboti.
Leo
Profil
Co je to menu zpracovane pomoci DHTML? Noscript je sice uzitecna znacka, ale znamena to, ze se vetsine lidi zbytecne stahuje html kod, ktery se neinterpretuje. Lepsi varianta je obejit se bez noscript a na cisty html kod nabalit externi javascript. Leo
Irmi
Profil
Dekuju vsem za ohlasy a rady.... :-)
Yuhu: ten web je delany vicemene blbuvzdorne, ze temer neni moznost jinam kliknout, takze to navstevnikovi hned bije do oci. Sice jsem si predstavoval ze se trochu vyradim do se dizajnu tyce, ale mel sem dost svazane ruce od majitelky stranek.
Leo: jedna se o kod velky 6 050 bajtu a byl by v nejhorsim pripade umistnen jen na index.html,
----------------
Jeste me pak napadla jedna moznost, ale opet nevim a nemam s tim zkusenost u vyhledavacich robotu jestli by se dostali do divu ktery je skryty. Kdo o tom neco vite?

<div id="Robots" visibility: hidden;">
seznam webu
</div>
llook
Profil
Je otázka, jestli se vyhledávače do skrytého divu chtějí dostat, a jestli budou chtít v budoucnu. Ani penalizaci bych se nedivil.
Nejlepší pro vyhledávače, a zároveň nejvstřícnější k uživatelům, patrně bude udělat to menu normálně v HTML a pak teprve jeho části pomocí Javascriptu schovávat.
Irmi
Profil
Ja tomu nerozumim... proc penalizace, kdyz odkazy na ty stranky jsou platne. Vysvetlete mi to prosim
meca
Profil
Irmi > Protože normální návštěvníci je nevidí...
izsak
Profil
Stacilo by spravit prístupné menu iba pomocou XHTML a CSS, napr. ako je to na týchto stránkach http://www.bauchemia.sk/index1.html a problém s robotami, penalizáciou a nutnosťou mať JS by okamžite odpadla.
Irmi
Profil
Izsak: O tom uz jsem take premyslel, ale ma to jeden pro zatim neresitelny problem... takove menu by se muselo vkladat do kazdeho zdrojaku zvlast a pri zmene struktury stranek nebo pridanim dalsich temat by se muselo lezt do vsech stranek extra....
z tohoto hlediska je to pro cloveka pro ktereho delam stranky neresitelna vec... DHTML Menu si vygeneruje pomoci programu Sothlink DHTMLMenu.......
Jinak ledaze by existovala nejaka moznost ktera by dokazala cast HTML kodu vytahnout z externiho souboru, ktery by byl pro vsechny stranky jednotny... Mam takove tuseni ze by to mozna mohlo jit pomoci PHP ale s tim ja prozatim neumim pracovat. Kdyztak prosim o radu... tato moznost pomoci CSS by byla uznavam zcela nejlepsi.
omlouvam se ze nepouzivan diakritiku
Acci
Profil
Tak si přečti Skládání stránek z kousků. Řekl bych, že tam má Yuhů popsány všechny použitelné způsoby.
Irmi
Profil
Acci: parada :-) to je presne to co jsem potreboval... prozatim dekuju
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0