Autor Zpráva
mckapco
Profil
Pisem socku o programovani, a zevraj sa ma budú pýtat, ze preco som pouzil iba XHTML a PHP, ze preco nie JavaScript. Napiste mi par dovodov. Dakujem!
Acci
Profil
JavaScript funguje v prohlížeči a asi 7% (podle Navrcholu) ho má zakázaný
Všechny JavaScripty nefungují ve všech prohlížečích
meca
Profil
JavaScript se používat může, ale ne tam, kde by jeho vypnutí ohrozilo funkčnost webu...
habendorf
Profil
Některá zařízení nemají žádnou nebo mají omezenou podporu JS (PDA, mobily...)
Fred
Profil
Taky bych řekl, že to je pěkně blbá otázka. Formulaci V jakém případě není vhodné používat javascript ? bych ještě pochopil, ale otázka Proč nepoužívat javascript? je s prominutím kravina
Fred
Profil
Abych napsal taky něco konkrétního co pomůže, jestli zvládneš angličtinu, prostuduj si tenhle osmistránkový tutoriál http://www.onlinetools.org/articles/unobtrusivejavascript/ je přesně o tomhle tématu, a je to rozumný pohled na věc ne hon na čarodějnice ;-)
DoubleThink
Profil *
JavaScript je pomůcka - pokud je takto používán (tzn. není nezbytně nutný pro základní funkci stránky), tak je to ok.

Typický příklad je třeba kontrola vyplnění formulářů - je jasné, že je potřeba vstup zkontrolovat ještě podruhé serverovým scriptem, ale takto se uživatel dozví o své chybě ještě před odesláním - což je velmi příjemné. Stejně příjemné, jako když vám profesor při testu vrátí papír se slovy "tady toto nemáš dobře - ještě nad tím popřemýšlej"
Leo
Profil
Spravne pouziti JavaScriptu muze zprijemnit a zrychlit praci se strankou pro uzivatele, a zmensit zatez serveru, Leo
Yuhů
Profil
> sa ma budú pýtat, ze preco som pouzil iba XHTML a PHP, ze preco nie JavaScript.

To přece musíš vědět sám, ne? Proč jsi vlastně nepoužil Javascript? Proč jsi jej nepoužil?
Sam
Profil *
Na to je jednoduchá odpověď - nepotřeboval jsem ho použít.
Pokud je však třeba na clientské straně programovat, tak tam něco (JS nebo VBs) být musí.
Irmi
Profil
Me se JS osobne osvedcuje pro preload obrazku...... v tomto pripade se snad pri jeho vypnuti nic nestane
Acci
Profil
Irmi
Na preload obrázků je lepší použít CSS a pixyho řešení. Viz. http://www.wellstyled.com/css-nopreload-rollovers.html
Irmi
Profil
Acci: Skvele, to beru, kdyz to jde i bez JS :-)
Fred
Profil
Koukám, že jsem nepochopil dost přesně dotaz, takže se omlouvám, usoudil jsem z titulku že otázka zní Proč nepoužívat javascript a ne Proč jsem nepoužil javascript. Tato drobná nuance poněkud znehodnotila mé odpovědi výše, sorry.
Irmi Na preload obrázků můžeš použít css, osvědčilo se mi v jednom případě kdy jsem to potřeboval
p.preload img{margin:0;padding:0;border:0;width:0;height:0;overflow:hidden;} a v tom odstavci jsou ty preloadnutý obrázky pro pozdější použití. Byla to ale hra kde jsem se nemusel zabývat přístupností a použitelností. Zkus hledat na googlu css preload, někde jsem o tom něco v souvislosti s přístupností četl.
mckapco
Profil
Takze hlavne dovody ze 7% je KO?
Yuhů
Profil
ne, hlavní důvod je ten, že jsi ho nepotřeboval použít. To je přece geniální. Jednoduchost je v programování to hlavní, nemůžeš ji ničím nahradit.

Já kupříkladu těm sedmi procentům navíc ani za mák nevěřím. Ale pokud chceš nějaký důvod, tak ano, obecně se na javacript nedá spolehnout. Pokud potřebuješ něco naprogramovat naprosto spolehlivě, tak se bez serverových vychytávek neobejdeš. No a když už to máš naprogramované na serveru, tak proč to programovat ještě jednou na klientovi?

Javascript má smysl tam, kde potřebuješ uživatelsky rychlou aplikaci, která zároveň nebude zatěžovat server.
izsak
Profil
No super. Ja sa tento rok chystám tiež na SOČ a keď tam budú takéto "zákerné" otázky, tak to bude prúser. Našťastie na stránke mám JS, ale komisia možno očakáva naprogramovanie moderných JS aplikácií ala Gmail alebo GigaCentrum ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0