Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahoj, zjistil jsem, že na vybraný option nelze navázat žádnou událost. Ve zdejší diskuzi jsou návody, jak pomocí onchange na selectu docílit např. převzetí hodnoty z optionu, nikde jsem ale nenašel, jak dle vybraného optionu udělat další akce.

Příklad: vybere-li uživatel option 1, schová se div 1 a ukáže div 2, vybere-li uživatel option 2, schová se div 3 a objeví div 5. to schovávání mám samozřejmě vyřešeno a funguje to bezvadně např. jako onclick na checkboxy... nevím ale, jak to navázat na optiony, které něco jako onclick nebo onfocus neumí...

díky za jakoukoliv pomoc
peta
Profil *
Vybranou hodnotu ze SELECT porovnas vetvenim SWITCH nebo IF a podle toho provedes nejakou akci. Tak nejak podobne to delas s temi radiobutony, ne?
<input type=radio onchange="akce(1)">
<input type=radio onchange="akce(2)">
<select onchange="x=vybrana(this);akce(x)">
Anonymní
Profil *
původní (funkční) verze je takováto:

<input type="radio" onchange="neco();necojineho();jesteneco();">
<input type="radio" onchange="zasejine();dalsiakce();opetjina();">

ale místo radia mi tam lépe padne select, předpokládal jsem, že tohle bude fungovat:

<select>
<option value="1" onchange="neco();necojineho();jesteneco();">prvni</option>
<option value="2"onchange="zasejine();dalsiakce();opetjina();">druha</option>
</select>

a ono to nefunguje. takže je třeba asi udělat něco takového:

<select onchange="????">
<option value="1">prvni</option>
<option value="2>druha</option>
</select>

místo toho ??? je potřeba nějak dostat všechny ty funkce neco() až opetjina() a nějak je navázat na vybrané optiony... fakt jsem v koncích, netuším, jak na to... :(
peta
Profil *
Anonymní
Dyt jsem ti to prave psal. Kdyz dokazes zjistit, ktery z optionu je vybrany, tak jeho vysledek pouzijes pro switch.
jakpsatweb - javascript - vetveni
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0