Autor Zpráva
GrizzlyX
Profil
zdravím,
měl bych otázku ohledně blokování JavaScript.
Proč lze na některých www stránkách JavaScript spustit úplně normálně (např. Slunečnice.cz, ale přitom to není spojení prez HTTPS) a na některých to webový prohlížeč vyhodnotí jako možnou potencionální hrouzbu a dle volby bezpečnosti povolí/zakáže?
Předem díky za odpovědi.
Str4wberry
Profil
Asi používáš IE.

na některých to webový prohlížeč vyhodnotí jako možnou potencionální hrouzbu

Na jakých ?
peta
Profil *
Str4wberry
FF ma take blokovani, ale stranek s hrozbou :) Na JS vetsinou zkolabuje, nicmene virus si neskrtne :)
GrizzlyX
Profil
Str4wberry
tím jsem nemyslel jen IE7 ale i Operu...
Nicmene na slunecnice.cz to nehlásí vůbec nic a javascript si jede veseledál....
peta
Profil *
GrizzlyX
"Nicmene na slunecnice.cz to nehlásí vůbec nic a javascript si jede veseledál...."
Super, ale spis by mne zajimali stranky, ktere ti nejedou, vis? Pripadne tato jede, tato ne, kde je rozdil. Mne jedou treba vsechny, jenom na spatne strance mi to zhodi prohlizec. A zhodi mi ho to ze 2 duvodu - spatne napsany JS pro Flash; stranka, ktera je svym obsahem a funkci nebezpecna (sledovaci programy na inetu, viry, ...)
IE a O pouzivaji IE jadro, takze se vicemene chovaji stejne. O to kombinuje jeste s mozillovym jadrem, takze se fiktivne tvari jako mozilla, ktera pouziva vymozenosti IE, ale ve skutecnosti ma vsechny spatne vlastnosti IE, co se bezpecnosti tyce.
A pak je tu jeste dalsi moznost, systemova ochrana (win). Ze mas zaple nejakou bezpecnejsi ochranu, ktera ti ruzne veci nepovoli. Tu ja nemam, takze jsem zatim nemusel resit problem odblokovani nekterych veci...
GrizzlyX
Profil
peta
pokud si napíši sript na "blbé" vypsání času tak se mi zablokuje tento kód do doby dokud to nepovolím.
Bubák
Profil
pokud si napíši sript na "blbé" vypsání času tak se mi zablokuje tento kód do doby dokud to nepovolím.
Máš tu stránku na disku, nebo na webu? To je pro IE velký rozdíl.

Pokud je to tímhle a IE "protestuje" jen tehdy, když stránku se scriptem spouštíš z disku, tak si přečti na stránce http://www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/ Yuhůovu poznámku. Je skoro na konci stránky nad reklamou.
peta
Profil *
GrizzlyX
Podivej, stale cekame na tu stranku.
A jestli je to problem disk/inet, jak napadlo Bubák, tak jedno reseni je prestelovat nastaveni prohlizece a druhe je pouzit prvni radek komentare ze souboru v WINDOWS/Web/neco.htm , kde tam je neco typu saved from nejake cislo... A zvlastni je, ze s timto komentarem ten script v pohode spusti i pres JS blokovani firewallu. Aspon je videt, jak je WIN a IE derave...
Bubák
Profil
peta
zvlastni je, ze s timto komentarem ten script v pohode spusti i pres JS blokovani firewallu
A které pakety bys chtěl odfiltrovat???
peta
Profil *
Bubák Nerozumim otazce. Zkus ji polozit lidsky.
Zatim to chapu tak, ze bych mel filtrovat neco v siti a ja myslel, ze se bavime o firewall blokovani JS v IE6 a jeho povoleni zapsanim na zacatek stranky komentare z
F:\WINDOWS\Web\tip.htm
<!-- saved from url=(0014)about:internet -->
Takze mi neni jasne, jak souvisi sitove pakety v JS
GrizzlyX
Profil
peta
Spouštím to z localhostu (WAMP 5 Server)
GrizzlyX
Profil
peta
Ve Windows mam nastavenou ochranu na Vyskoké.
peta
Profil *
GrizzlyX Tak viz bubak nebo ten komentar na zacatku stranky. Kdyz se pousti JS z disku, tak je zvysene zabezpeceni, protoze se tak daji spoustet ActiveX a muzou ti nainstalovat virus.
GrizzlyX
Profil
peta
diky....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0