Autor Zpráva
Yuhů
Profil
Mám na stránce jednoho intranetu prvek, který potřebuju po načtení stránky focusovat (nastavit kurzor). Dělám to normálně metodou focus, v tom problém není.

Problém je v tom, že okno může být ve chvíli načtení v pozadí, uživatel pracuje s jiným oknem. V tu chvíli mu ta nově načtená stránka vyskočí do popředí, což je zmatek (zejména pokud zrovna píše). Okno vyskakuje do popředí z toho důvodu, že focus probublává na vyšší úroveň, tedy na okno.

Neznáte nějakou jednoduchou fintu, jak tomu vyskakování okna zabránit, aniž bych oželel aktivaci políčka?
Fred
Profil
Nezkoušel jsem to, ale nezabralo by do toho popupu dát
<body onfocus="document.getElementById('tamKdeToPotrebujes').focus();"
Leo
Profil
Nejak jsem to nepochopil - k cemu je nastaveni focusu do policka kdyz samotne okno je schovane? Osobne bych to asi resil tak, ze bych se vykaslal na bublani (to se podle me netyka udalosti simulovanych JS), ale dal tomu policku focus az kdyz focus dostane to okno ne?

Jinak ani na intranetu bych focus policka nepouzival, me osobne to dost stve - objevi se stranka, ja zacnu psat do formulare, teprve pak se stranka natahne cela a kurzor mi skoci kamsi do... Leo
Yuhů
Profil
To nejsou nové stránky. Jako i v jiných případech, ani zde nemohu se stránkou neomezeně kouzlit. To, co píše Fred, by asi fungovalo, ale v tuto chvíli asi nemohu odstranit samotné focusování políčka. Potřebuju prostě zrušit bublání události.

Leo, neřeš, k čemu to je. Samozřejmě, že by bylo nejlepší dávat tam focus, až když jej dostane okno. Ale to není v tuto chvíli řešení.

Že bys na intranetu focus políčka nepoužíval, je milé, já bych to taky nepoužíval. Zkus to prosím nějak vysvětlit bandě programátorů, kteří sedí porůznu po celém světě, zejména v Kalifonii, a myslí si, jak je focusování skvělé.
habendorf
Profil
Yuhů: OT: Nedávno jsi tady mluvil o nějakém velkém projektu, na kterém se podílíš. Teď zase Kalifornie, starší stránky... Hmmm, že by konečně ebay.cz? Nebo paypal.cz? :o)
Leo
Profil
Bublani JAKE udalosti? Dival jsem se ted do Flanagana, a v tabulce udalosti je focus pro znacky a, area, button, input, label, select, textarea, ovsem s tim, ze tato udalost NEprobublava nahoru, takze bublani ani nemuzes zrusit. Navic k teto udalosti dochazi, pokud dany prvek aktivuje uzivatel / ale nejsem si uz vubec jisty, ze taky pri volani metody focus(): "Pri vyvolani metody focus() se element stane aktivnim, avsak udalost onfocus nad timto elemementem nevznikne". Takze se vracim k puvodnimu / k cemu to ma slouzit? Pokud potrebujes do toho policka psat JavaScriptem tak na nem nepotrebujes focus, pokud tam ma psat uzivatel tak nemuze, protoze mu okno schovas :-) Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0