Autor Zpráva
Vladosik
Profil *
Ahoj. Mam tenhle script na text, aby mi chodil v liste dole v prohlizeci. Jenze jede hned za sebou. Tedy kdyz mi ta veta co tam mam konci, hned ta veta zas zacina a text je nalepeny na sebe, jak to udelam,aby se ta veta znovu objevila az kdyz mi sama skonci. Jest¨li me tedy chapete:-) Proste aby mi porad nejelo na sebe nalepeny Veta.Veta.Veta.Veta.

<script language="JavaScript">
<!--
ScrollSpeed = 300;
ScrollChars = 1;
function SetupTicker() {
msg = "Tady je ta veta,ktera kdyz konci,tak se mi hned zobrazi,hned za teckou a ja tam chci mezeru,aby se mi zobrazila,az kdyz veta projede cela."

RunTicker();
}
function RunTicker() {
window.setTimeout('RunTicker()',ScrollSpeed);
window.status = msg;
msg = msg.substring(ScrollChars) + msg.substring(0,ScrollChars);
}
SetupTicker()
<!-- end -->
</script>
Miloš
Profil
Selský (neprogramátorský) rozum velí naflákat na konec řetězce n mezer. V závislosti na rozlišení bude sice časování vypadat trochu jinak a vůbec to není elegantní, ale funguje to.
habendorf
Profil
V závislosti na rozlišení...

Cožpak o to, ale hlavně je to nepoužitelné kvůli neznámé velikosti okna.
Nejlepším řešením problému je jeho eliminace. Jinými slovy se na jezdící opičárny ve statusbaru vyprdnout. Stejně to nebude téměř nikde fungovat.
Vladosik
Profil *
Co jsem zkousel, tak to docela funguje. Udelam to pres ty mezery a uvidim jak to bude vypadat a fungovat. chci to vyzkouset,ale mozna to skutecne radsi ze stranek vyhodim...
Bubák
Profil
Hlavně, když se takové opičárny dají vypnout:

Ffrefox:                


Opera:                 
Vladosik
Profil *
Kdo si to chce vypnout, at si to vypne, kdo to nema, uvidi muj text. Ja ho nikomu nenutim a miliony pres listu taky nerozdavam:-)
vendo
Profil
Podobny princip je ako nadpis na mojej stranke pkusov vendo.borec.cz/milos/poznamky.htm - ale pozor, nie text, iba nadpis Poznamky autora. princip je v tom, ze by sa cyklus mal nejako prerusit cez clearInterval, alebo vnorit funkciu ktora bude volana z prvej funkcie ktora spusta animaciu, a na jej konci teda urobi pozastavenie, - alebo vola funkciu pozastavenia. Pokial to pozastavis priamo, dalsi riadok bude setTimeout - tento po uplynuti nejakej doby v milisekundach znovu REKURZNE nastartuje povodnu funkciu rolovania textu v liste.

Na cykly - hlabvne vnorene - sa este necitim, ale toto by som hadam zvladol - pripadne posli majla, poslem zdrojak
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0