Autor Zpráva
PepA
Profil *
Lze udělat, aby se externí soubor s javascriptem načetl, až třeba uživatel klikne na tlačítko? Předpokládejte, že na to tlačítko kliknou 3 ze 100 návštěvníků, tudíž nechci, aby všichni návštěvníci čekali, až se jim stáhne js soubor, který za normálních okolností připojuju v hlavičce. Díky
peta
Profil
PepA
A k cemu by to jako melo byt? Samozrejme, ze to jde udelat.
Treba to muzes pripojit na body nebo jakykoliv jiny element.
onclick="el.innerHTML+='<script src='aaa.js'></script>'"
Osobne bych si dal script detekujici, zda existuje div s id=neco a kdyz ne, tak ho nejak vytvorim (JS DOM createElement / innerHTML) a v nem prepisi obsah na nejaky script. Pripadne, kdyz teda je, tak nic.
Ale podle meho nazoru, pro 5k scriptu naprosto zbytecna akce. To se ulozi do cache www prohlizece a pak uz s tim neni problem.
ah01
Profil
Ano, jde to, je ale otázka jestli se jedná o ideální řešení. Po kliknutí bude muset návštěvník čekat až se mu script načte, takže ho na tento fakt musíš nějak upozornit. Jak na to můžeš najít třeba na http://www.chose.cz/weblog/index.php/dynamicke-nacitani-obsahu-pres-ja vascript/ a dal bych přednost DOMu (jak je to v uvedeném článku) před innerHTML.
PepA
Profil *
Diky. Vyresil jsem to pomoci createElemt.

Mam tu vsak dalsi problem:
Po nacteni externiho skriptu budu volat nejake jeho funkce, a proto potrebuji zajistit, aby pred zavolanim nejake funkce bylo overeno, ze se externi skript nacetl. Nikde však nemůžu najít řešení.... Poradíte?
zivan
Profil
Co treba vytvorit skryty input, dat mu hodnotu 0 a na konci nacitaneho scriptu ho nastavovat na 1. Pak staci testovat hodnotu tohoto inputu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0