Autor Zpráva
p.s.y.ch.o.
Profil *
Zajimalo by me, jak se da pomoci JavaScriptu zakazat, aby se ve stavovem radku objevila adresa kdyz se najede na odkaz. Mam totiz v planu zaheslovat sve stranky a jak by se tam jednou nekdo dostal, vedel by pak, kam odkaz smeruje a nebyl by pro nej problem si priste zadat adresu html souboru. Předem děkuji za vase odpovedi...
turtle
Profil *
Táto metóda je neúčinná.
Stačí vypnúť javascript alebo zobraziť zdroják a tajomstvo už nie je tajomstvom.

Mal by si radšej na začiatku každej stránky testovať, či je user prihlásený.
Peca
Profil
A co když uživatel použije otevřít v novém okně? Stejně vůbec nechápu, jak odkaz souvisí se zaheslováním.
Školník
Profil
Peca Nejspíš o zaheslování vůbec totiž nejde..
peta
Profil
p.s.y.ch.o.
jakpsatweb.cz - ostatni - PHP
diskuse - PHP
jakpsatweb.cz - zaheslovani stranek
google.com htaccess

zaheslovni v JS neucinne, vsechno, co mi posles ti poslu obratem zdrojovy kod, i scripty typu
(pa,c,k,e,d)
Neco podobne mam tu, ale nema to vychytane vsechny mouchy a samozrejme to nema smysl na script mensi nez 1k:
http://www.volny.cz/peter.mlich/Pr/compressx.htm
p.s.y.ch.o.
Profil *
Me se jedna o to, ze na tech mojich strankach mam svoje protokoly. A tim ze nejsou zaheslovane tak k nim maji pristup i ostatni... mam ty stranky ciste pro osobni potrebu... proto muj kamarad pracuje na zaheslovani... a ja potrebuju nejak zajistit, aby pri najeti na odkaz nevideli tu adresu... navic nebojim se toho ze by si mi spoluzaci umeli zobrazovat zdrojovy kod nebo ze by se v nem vyznali...
peta
Profil
p.s.y.ch.o.
google.com htaccess
htaccess si nastavis na nejaky adresar, treba protokoly a kdo nezna heslo zapsane v htaccess pro tento adresar, tak ma smulu.

Pokud neni dovolene hta, pak PHPckem heslovat, viz jakpsatweb zaheslovani stranek

Nebo uplne primitivni je moznost pres framy, kde se ti v adresnim radku nemeni adresa. Jenze pri stahovani souboru se ti stejne zobrazi.
Ale je to se vsemi nevyhodami, ktere FRAME prinasi.
jakpsatweb - HTML - Ramy

"nebojim se toho ze by si mi spoluzaci umeli zobrazovat zdrojovy kod nebo ze by se v nem vyznali"
www prohlizec - zobrazit - zdrojovy kod
a najit v tom vsem http://neco.zip neni zas tak tezke pro lajka.
Bubák
Profil
http://jary.borec.cz/html/access02.php - kapitola "Ochrana stránek heslem"
p.s.y.ch.o.
Profil *
"nebojim se toho ze by si mi spoluzaci umeli zobrazovat zdrojovy kod nebo ze by se v nem vyznali"
www prohlizec - zobrazit - zdrojovy kod
a najit v tom vsem http://neco.zip neni zas tak tezke pro lajka.

No jo jenomze oni maji vseci z vypocetky trojky nebo ctyrky. A navic ja ho mam udelany neprehledne, takze by to nenasli. Opravdu ho neumi ani zobrazit, jak jsem se na vlastni oci presvedcil... :-)
Joker
Profil
Zajimalo by me, jak se da pomoci JavaScriptu zakazat, aby se ve stavovem radku objevila adresa kdyz se najede na odkaz. Mam totiz v planu zaheslovat sve stranky a jak by se tam jednou nekdo dostal, vedel by pak, kam odkaz smeruje a nebyl by pro nej problem si priste zadat adresu html souboru.
Spoléhat na to, že se návštěvník nedozví adresu, je velice krátkozraké. Navíc například já v Opeře žádný stavový řádek nemám, ale adresa se zobrazí v "bublině" u odkazu, když na něm chvilku počkám myší.
Krom toho, když na ten odkaz kliknu, přečtu si jednoduše adresu z řádku nahoře (a i když se ho pokusíte schovat, Opera zobrazuje místo něj malý proužek, ve kterém je napsaná adresa stránky a po kliknutí na něj se zase otevře klasický řádek).
No a v nejhorším případě si můžu stránku zazáložkovat nebo se podívat do historie, nebo si zobrazit vlastnosti stránky... tam všude si adresu přečtu.

No jo jenomze oni maji vseci z vypocetky trojky nebo ctyrky. A navic ja ho mam udelany neprehledne, takze by to nenasli. Opravdu ho neumi ani zobrazit, jak jsem se na vlastni oci presvedcil... :-)
No, bez urážky, ale ta výše citovaná úvaha je pohledu tvorby webu a zabezpečení taky tak na čtyřku ;-)
Bubák
Profil
nejhorším případě si můžu stránku zazáložkovat
Podle mne nejjednodušší řešení, které zvládnou i "lamy", někteří jedinci mají ohromnou spoustu nesetříděných záložek, roztřídit je neumí, vyhledávat neumí.

výše citovaná úvaha je pohledu tvorby webu a zabezpečení taky tak na čtyřku
Já bych známkoval jinak, na čtyřku je podle mého zaheslování všech počítačů stejným heslem nbusr123.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0