Autor Zpráva
zero0x
Profil
takze mam form, ktory obsahuje dvojice names a values ako kazdy iny. ako viete, pri submitnuti metodou sa vsetky data poslu ako name1=value1&name2=value2&name3=value3.. tak a presne toto chcem natlacit do premennej bez toho aby sa cely form odosielal. ide to nejak?
venca12
Profil
Jo, použitím objektu XMLHTTP, občas to tu uvidíš pod názvem Ajax. Případně může použít nějakou fatalitu s použitím iframe a submitovat to někde na pozadí, ale spíš bych doporučil ten XMLHTTP.
peta
Profil
venca12
venca12
"použít nějakou fatalitu s použitím iframe a submitovat to někde na pozadí"
:) Ono to neni tak fatalni, jak si ty myslis. Do toho iframu se da napsat primo JS kod a neni treba ho evalovat nebo rozebirat XML dokument. Navic si obsah framu muzes kdykoliv zobrazit u requestu si musis napsat zobrazovaci funkci, pokud nemas nejaky plugin.
A jmenuje se to JS Ajax Iframe.
To druhe JS Ajax HttpRequest (XMLHttpRequest).
A pak mame jeste vselijake ajax mouse efekty a dalsi nesmysly.

zero0x
--> to se vse ale odesila
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#mssub16
# * peter-mlich.wz.cz jednoduchy priklad XMLHttpRequest (5k)
http://www.volny.cz/peter.mlich/www.htm#msub13
# www.volny.cz/peter.mlich (zdroj: chatminiAjax.rar 5k)
Jinak je to dos nebezpecna technologie proti iframum, protoze tady u POST nevidis, ze se neco odesila. Coz je presne ten zpusob, jak se v IE da nahravat vir do pocitace. Navic, v IE to vyuziva prave ActiveX, ktere jsou virove derave, jako cednik. (videl jsem vsak zaskrtavatko, ktere by snad melo pak zobrazovat status bar, ale default je vyple)
--> ale v tech prikladech, v jednom je metoda neco jako getForm, ktera projde vsechny prvky formulare a vytvori z nich prave takovy retezec a zakoduje to do URL tvaru (cili z mezery udela %20 a tak)
venca12
Profil
Peta::: To je divné. Já jsem zadal řetězce JS Ajax HttpRequest, čí JS Ajax Iframe do google a žádný takový název mi to nenašlo. Asi bude ten google nějaký rozbitý.

Huh, nevím co je na tom nebezpečného. Respektive nepředpokládám, že kdyby to byla taková díra, tak by to asi nepoužíval Gmail, Google Local, Mapy.cz, Email.cz, amapy.atlas.cz, etc.

Myslím si, že XMLHTTP je to co zero0x potřebuje.
peta
Profil
venca12
Nebezpecne je to v IE, protoze to pouziva ActiveX.

www.google.com : JS Ajax HttpRequest
hledat v cesku = asi 30 /// hledat ve svete = asi 85 900
http://www.google.cz/search?q=JS+Ajax+HttpRequest&ie=utf-8&oe=utf-8&rl s=org.mozilla:cs:official&client=firefox-a
Jestli ti to nic nenaslo ani ted, tak si laskave odviruj pocitac.
venca12
Profil
peta nenapsal jsem, že to nic nenašlo, ale že to žádný takový název nenašlo, tzn. ži nikdo na celym světě nepoužil slovní spojení (název) JS Ajax HttpRequest jenom nějakej blb jmenem peta!

"Nebezpecne je to v IE, protoze to pouziva ActiveX" a toto je co?
llook
Profil
Myslím, že nejschůdnější cestou bude iframe:
<form action="/skript.php" method="post" target="schovany_ram">
...
</form>
<iframe width="1" height="1" name="schovany_ram"></iframe>


Nebezpecne je to v IE, protoze to pouziva ActiveX.
Taky by mě zajímalo jak jsi tohle myslel.
habendorf
Profil
llook
Nebezpecne je to v IE, protoze to pouziva ActiveX.
Taky by mě zajímalo jak jsi tohle myslel.

Asi jako všechno, co myslí peta :o)
Mike8748
Profil
ehm, peta mysli?
zero0x
Profil
***

takze ja pouzivam XMLHttpRequest, a prave v tom je problem, ze tie data musim stale posielat, a rucne ich ziskavat z formularu. ak normalne submitnete formular tak sa poslu VSETKY polozky z formu.
venca12
Profil
zero0x člověče to určitě pujde zautomatizovat, protože form má v DOM nějaké potomky a ty potomky si může obvykle nějak vytáhnout.

Mno teď jsem na to mrknul a nebyl jsem daleko od pravdy. Mrkni na tenhle kus kódu a určitě tě něco napadne:
<form id="formular">


<input type="text" name="prvni" value="value1">
<input type="hidden" name="druhy" value="hidden value2">
<input type="password" name="treti" value="heslo">
<textarea name="ctvrty">text v textarea</textarea>

</form>

<script type="text/javascript">

var elem = document.getElementById('formular');

for(var i=0;i<elem.elements.length;i++)
{
document.write('['+elem.elements[i].name+']='+elem.elements[i].value+' <br>');
}

</script>
zero0x
Profil
jej, pekne zrobene..

a to pole elements, je to standard w3c ?
los
Profil *
> a to pole elements, je to standard w3c ?
A čo tak sa pozrieť, či to je v odporúčaniach W3C?
http://www.w3.org/TR/REC-DOM-Level-1/level-one-html.html (Interface HTMLFormElement)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0