Autor Zpráva
romanb
Profil *
Prosim pomozte, uz nad tim sedim cely den a nemuzu prijit na nic kloudneho...
Mam checkbox ve formulari a v nem udalost onClick(zkusil jsem i onChange), ale obe tyto udalosti mi odeslou formular jen v pripade zaskrtnuti checkboxu, uz ne v pripade odskrtnuti. jak to provest, aby se mi tato udalost provedla i po odskrtnuti checkboxu. predem dekuji za vasi pomoc
<form name="formZobrazit" method="post">
<input type="checkbox" name="chbox" value="ano" onClick="document.formZobrazit.submit();" checked="checked">
</form>
stanislav kalivoda
Profil *
Asi bych si vytvoril nejakou funkci (nebo jak se tomu tady rika):

<script>

function test(){
document.formZobrazit.submit() == document.getElementById("zkus").checked
document.formZobrazit.submit() = !(document.getElementById("zkus").checked)
}

</script>

a pak do skriptu:

<input name="neco" type="checkbox" onclick="test()" value="neco" checked="checked" id="zkus">

Nic nezarucuju v tomhle sem zacatecnik ale muzes to zkusit..
habendorf
Profil
Nic nezarucuju

To je dobře, protože to je pěkná blbost :o)
habendorf
Profil
Jinak onclick samozřejmě na checkboxu funguje při obou stavech.

Důkaz místo slipů:
<input type="checkbox" onclick="alert('click!');" />
romanb
Profil *
habendorf: to je zajimave, ja to v phpku kontroluji funkci isset($_POST['chbox']), a to se mi provede jen pri zaskrtnuti checkboxu ...
stanislav kalivoda
Profil *
habendorf

njn....:) tak sry

romanb

to je zase něco jinýho...
habendorf
Profil
ja to v phpku kontroluji funkci isset($_POST['chbox']), a to se mi provede jen pri zaskrtnuti checkboxu ...

to je zase něco jinýho...

Přesně tak. Nezaškrtnutý checkbox se neodesílá. Čili k čemu dojde - tobě se správně provede submit formu, ale hodnota se neodešle.
romanb
Profil *
habendorf: nechapu ten posledni radek? nejdriv pises, ze se nezaskrtnuty checkbox neodesila a pak napises, ze se spravne provede submit formulare...
romanb
Profil *
if($_SESSION['zobraz']=="zobraz")
echo " <input type="checkbox" name="chbox" onClick="document.frm_zobrazit.submit();" value="zobraz" checked="checked"> ;
else
echo " <input type="checkbox" name="chbox" value="zobraz" onClick="document.frm_zobrazitNeplatneZaznamy.submit();">;

if(isset($_POST['chbox']))
{
if($_POST['chbox']=="zobraz")
$_SESSION['zobraz']="zobraz";
else
$_SESSION['zobraz']=" ";
}
romanb
Profil *
pouzivam tam session, jestli je session nastavena na "zobraz", tak se vypise zaskrtnuty checkbox, jinak bude nezaskrtnuty. to vse kontroluju nize, kde overuju, jestli byl formular s checkboxem odeslan a pokud jo, tak se prenastavi hodnota session.
habendorf
Profil
nejdriv pises, ze se nezaskrtnuty checkbox neodesila a pak napises, ze se spravne provede submit formulare...

Protože je rozdíl mezi pojmy odeslat formulář a přenést hodnotu. Změn si na chvíli method na get a koukej co se ti přenáší / nepřenáší v URL.
romanb
Profil *
habendorf: ok, diky moc. mohl bys mi teda prosimte rict, jak otestuju jen odeslani toho formulare, kdyz to overeni isset($_POST['chbox']) nefunguje pri nezaskrtnutem checkboxu?
zero0x
Profil
mohl bys mi teda prosimte rict, jak otestuju jen odeslani toho formulare, kdyz to overeni isset($_POST['chbox']) nefunguje pri nezaskrtnutem checkboxu?


pridaj do formulara <input type="hidden" name="sending" value="1" />

a v phpcku to zistis isset($_POST["sending"])
Anonymní
Profil *
zero0x diky moc, ze mne to jen nenapadlo drive:)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0