Autor Zpráva
jojoj
Profil *
poraďte prosím, páči sa mi jedno vysúvacie menu cez JS, no nikdy som vlastne JS nepoužil. Chcem sa Vás otýtať, či menu urobené pomocou JS je "prístupné", t.j. či JS funguje každému, či je hodné to použiť na menu. Koľko ľudí má JS vypnuté? A čo s tými, ktorým by to nešlo? Používate JS aj na menu?
Railbot
Profil
Nepozužívám. Takové menu přístupné moc není. Kolik lidí má vypnutý JS nemůžeš nikdy vědět, každý si ho může vypnout a zase zapnout kdy chce. Většina menu jde udělatjen pomocí CSS bez JS.
Jinak samozřejmě vždy můžeš těm, kteří mají JS vypnutý, nabídnout alternativu, ale to je zbytečná práce navíc.
jojoj
Profil *
lepšie teda potom použiť menu cez CSS a súborom hover.htc?
Bubák
Profil
Dej na menu odkaz, mělo by jít upravit do přístupnější podoby, tedy bez JS rozbalené.
Obecně jsou takové menu, ať už JS, nebo CSS téměř vždy nepřístupné bez myši.
Bubák
Profil
hover.htc - to je zakuklený JS pro IE, kdo má v IE nastavené zabezpečení na "vysoké", tomu nechodí ani JS, ani hover.htc.
jojoj
Profil *
díki za rady, takže asi použijem menu s podmenu iba s CSS a "špecialitkami" pre IE :o)
FantomX1
Profil
nuz menu v JS vacsinou vyzera ovela lepsie. A malokto si js vypina. Skombinovat sa to da aj s csskom ze v pripade vypnutia javascriptu nabehne CSS. A okrem toho js menu slape aj v IE.

Je to otazka toho ci chces pre uzivatelov komfort, alebo k tebe chodia hostia ktorym na pc bezi OS z doby kamennej.
jojoj
Profil *
ideálne by bolo, aby to všetci videli rovnako ....
jojoj
Profil *
potom ako najideálnejšie, čo sa týka dostupnosti, sa mi javí CSS a podmienenými komentármi pre IE a tak to už aj skúšam :o)
Bubák
Profil
Nedávno se tady menu diskutovalo, jsou tam zajímavé myšlenky:
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=7&topic=40 960
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0