Autor Zpráva
TFSi
Profil *
Zdravím,
s JS začínám, ale splodil jsem takový jednoduchý skript, po kterém chci, aby mi na všech odkazech s class="neco" změnil kontextovou nabídku. Přiznám se, že jsem trošku opisoval, takže mi to mění kontextovou nabídku na celém dokumentu, což nechci. Zatím jsme pochopil, že zrada asi bude v těchto dvou řádcích:
document.onmousedown  = mouseSelect;

document.oncontextmenu = ItemSelMenu;

Pomůžete mi s tím?

Předem díky za jakoukoliv pomoc
Tom
zero0x
takze klucove slovo "document" nahrad za objekt ku ktoremu to chces priradit. napriklad mas

<div id="mojObj">bla bla bla</div>

tak to menu zobrazis takto:

document.getElementById("mojObj").onmousedown = mouseSelect;
document.getElementById("mojObj").oncontextmenu = ItemSelMenu;

samozrejme necakaj, ze ti to bude fungovat vo vsetkych prehliadacoch, pretoze niektore taketo hluposti blokuju.
TFSi
Profil *
zero0x: jo, neco takového jsem taky zkoušel, ale nešlo to, tak jsem to vyřešil trošku násilným způsobem: celé jsem to přepsal tak, aby se menu měnilo přes oncontextmenu="return Menu()" u odkazů, u kterých to potřebuji.
Díky za radu
zero0x
ja som prave pisal skript, ktory po natiahnuti stranky vsetkym elementom input priradi urcite funkcie, mozno je to nieco podobne tomu co potrebujes.

var inputy = document.getElementsByTagName("input"); //ziskal som vsetky inputy z dokumentu
var input; //inicializacia premennej input
for(i=0;i<inputy.length;i++)
{
input = inputy[i];
input.onfocus = function()
{
//funkcia po evente ONFOCUS, nebudem tu davat cele
}
input.onblur = function()
{
//zase nejaka ina funkcia
}
}

takze ten program preskenuje vsetky znacky, ktore sa volaju input a priradi im urcite funkcie.

ty si to mozes upravit tak ze bude skenovat vsetky *a* cize odkazy, a potom podmienkou zistis ci sa ich class rovna tej co chces (funkcia getAttribute("meno_atributy_v_tvojom_pripade_class")), a na zaklade toho im priradis chovanie.

ale pozor, v MSIE su urcite problemy co sa tyka nastavovania class, neviem ci je to tak aj pri ziskavani class.
zero0x
tu si pozri, nieco ako navod odkaz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.