Autor Zpráva
Ladza
Profil
Prosím vás, mám následující problém, přes js moc nejse, kdyby byl někdo pomohl budu moc rád. Nuže k věci:

1.mám funkci...na otevírání okna..myslím si, že ta je v pořádku, ale druhá věc je, jak se z js pošle proměná na jinou stranu..tedy třeba z index.html do index2.html....
2.to se netýká js, ale je to k věci: když mám formulář, a odesílám tlačítkem submit, jesltli se dá odeslat přes něj nějaká proměná na víc....nebo jak poslat proměnou po stisknutí tlačítka submit.....je to něco navíc, nemyslím tím klasické proměné name.
-potřeboval bych totiž na stránce 1 otevřít okno a poslat tomu oknu..tedy novému html proměnou, kterou by nějak poslal funkce v 1strane....v te druhe bude formular na upload souboru....takez ta promena ze strany 1 by se ktomu nejak pribalila a poslala strance 3 do php....

3.jen orientačně...dají se posílat proměné z js do php?


-děkuji moc za cenné rady...omlouvám se pokud nějaký dotaz je moc hloupý, ale tohle opravdu není moje parketa.Ještě jendou díky
venca12
Profil
Huh, mno když napíšeš něco jako toto: index2.php?promenna=1 a v souboru index2.php získáš proměnnou pomocí
$promenna = $_GET['promenna'];
Pokud budeš chtít otevírat okno pomocí js a předávat mu nějakou proměnnou vygenerovanou v js, tak můžeš v souboru index.html upravit funkci pro otevření okna, třeba takto:
window.open('index.php?promenna='+promenna, '', 'params');
v souboru index2.php si můžeš napsat jednoduchý skript, který ti třeba do pole typu hidden předá hodnotu, která se po submitu odešle společně s formulářem.
<form method="post">

<input type="hidden" name="promenna" value="<?php echo $_GET['promenna']; ?>" />
<input type="file" />
<input type="submit">
</form>
Joker
Profil
...druhá možnost je cookies, to je koneckonců technologie, která je tu právě k tomuhle.
peta
Profil
Ladza
1 javascript - x=createElement("INPUT") ,x.type="hidden"... (viz venca12, ale javascriptem)

2 javascript - FORM onsubmit="return !funkce()" ktera provede 1 pripadne 3 nebo 4

3 javascript - window.open(url?GETparametry, target, parametry)

4 [3] var x=window.open(); x.document.write("<script>var x=neco;</script>"); viz venca12

5 PHP header("location:index.php?x=neco")

6 jakpsatweb - javascript - priklady cookies (viz Joker)

7 PHP session a pak normalne echo

...
Ladza
Profil
já to právě nakonec vyřešil přes cookies, ale díky moc, tohle se mi bude hodit...já na ten js nejak nejsem :-) díky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0