Autor Zpráva
Psycho
Profil *
Na stránkách vkládám javascript klasicky pomocí <script language="javascript" type="text/javascript" src="absolutni_href/neco.js"></script>
(jedna se o tinyMCE nebo FCKeditor )

pokud pouziju apache 1.3 tak vse funguje bezchybne
kdyz pouziju apache 2.0 tak mi to javascript nenacte. (js konzole hlasi ze objekt neexistuje, kdyz se pokusim naky pouzit co je definovany v tom js. )
provizorne to mam reseny tak ze tomu javascriptu pridam priponu .php, pak mi to funguje

mime pro .js by mel byt nastaven spravne, ale ani kdyz jej pro jistotu definuji v htaccess tak to nema vliv.

na webu jsem hledal dva dny, ale zrejme jsem se blbe ptal, takze netusim co s tim.
los
Profil *
A čo vráti server pri požiadavke na "absolutni_href/neco.js"? Nie je to len kešovaním JavaScriptu v prehliadači? Alebo blokovaním súboru s JavaScriptom pri prístupe na ten server s Apache 2.0? Je nejaká URL k tej stránke, na ktorej nefunguje JavaScript?

Či je nastavený MIME typ si môžeš pozrieť v odpovedi servera (netreba ho nastavovať "pre istotu"). Aby si si pozrel odpoveď servra aj s hlavičkami, môžeš použiť rôzne nástroje, napr. rozšírenia do Firefoxu Live HTTP Headers alebo Firebug.
Psycho
Profil *
server vrati 200 OK
mime je nastaven v poradku.
jinak to hlasi v js chybu "missing ) after argument list", nicmene to by na fci vliv mit nemelo kdyz je to zpracovavano u klienta, a za jinych okolnosti to funguje, ci ne?
los
Profil *
A čo je v tých argumentoch - nejaký text s diakritikou? Nemôže byť nastavené nesprávne kódovanie?
Môžem hádať ešte ďalej, ale ak to chceš skrátiť, tak by myslím aj ostatným pomohol odkaz na tú stránku, kde to nefunguje (ak to teda máš vystavené niekde na webe).
Psycho
Profil *
na webu to neni, jen na vnitrni siti. Takze toho moc neukazu.
kodovanim to snad nebude, vsechno je v utf-8

jinak se jedna o tento js: tiny_mce.js
(z wysiwyg editoru TinyMCE )
los
Profil *
Tak už naozaj neviem. Môj posledný tip:
Obsah súboru s JavaScriptom sa pokazí pri nahrávaní cez FTP - je obsah súboru s príponou js rovnaký ako obsah toho istého súboru s príponou php? (vychádzam z toho, že "provizorne to mam reseny tak ze tomu javascriptu pridam priponu .php, pak mi to funguje ")

Pozrel by som, kde presne v tom skripte nastala chyba (asi pomôže naformátovanie toho JavaScriptu: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=8&topic=42 600).

Alebo by som pozrel komunikáciu medzi klientom a serverom, aké JavaScriptové súbory si klient vyžiadal a ich obsah by som porovnal s obsahom súborov získaných z druhého servera.
Leo
Profil
Chyba muze byt leckde. Zkusil bych se pro zacatek kouknout na http hlavicky co si posila klient a server. Pokud tam mate absolutni cestu tak treba jen mate spatne v Apache 2 virtualniho hostitele, atd. proste to nemusi souviset s JS ani s AJAXem, Leo
Psycho
Profil *
tak jsem ozkoušel ty skripty na hostingu a zjistil jsem že když posílám dokument s MIME aplication/xhtml+xml tak na mě skripty kašlou. Když je pošlu obyčejně jako text/html tak je vše v pořádku.

viz:
xhtml
html

jinak je to validni xhtml 1.1
v FF když jsem koukal co dostane od serveru, tak dostane správně ten skript s MIME application/x-javascript, ať to posílám jako xhtml nebo html.

MIME dokumentu nastavuji v php fci: header('Content-Type: application/xhtml+xml; charset=utf-8');
(ale IE se odesila vzdy text/html )

Me pokusy neco vygooglovat byly zatim neuspesne
los
Profil *
Ten skript tiny_mce.js používa na nahrávanie ďalších skriptov metódu document.write, ktorá v XHTML nefunguje. V kóde je vidno, že document.write použije iba vtedy, keď nie je nastavené tinyMCE.settings.strict_loading_mode. Takže do volania metódy init na hlavnej stránke pridaj nastavenie strict_loading_mode:
tinyMCE.init({

mode: "textareas",
strict_loading_mode: true
});
Chamurappi
Profil
Reaguji na Psycho:
když posílám dokument s MIME aplication/xhtml+xml tak na mě skripty kašlou
To děláš proč? Znáš snad nějaké prohlížeče, v nichž funguje tinyMCE a které neumí přijmout „text/html“?

jinak je to validni xhtml 1.1
Proč volíš zrovna tuto dekadentní DTD? Je něco v nepořádku s XHTML 1.0 Transitional?

(ale IE se odesila vzdy text/html)
Vyhledávačům předpokládám též. Proč neupravíš XHTML kód tak, aby jej vzal i Explorer?


Reaguji na losa:
Ten skript tiny_mce.js používa na nahrávanie ďalších skriptov metódu document.write, ktorá v XHTML nefunguje
Spíš v Mozille a Opeře při užívání XML nefunguje. XHTML doporučení o ničem takovém nepojednává.
los
Profil *
Spíš v Mozille a Opeře při užívání XML nefunguje. XHTML doporučení o ničem takovém nepojednává.
Myslel som, že je zrejmé v akom kontexte píšem odpoveď, ale ďakujem za upresnenie.
Psycho
Profil *
Reaguji na losa:
TinyMCE by to podle manuálu měl sám nastavit, když najde MIME application/xhtml+xml, ale ani když to dopíšu tak nefunguje. To samé FCKeditor by s tím údajně neměl mít problémy.
Nicméně podobný problém má i google adsense a donutilo to i hulána přejít na XHTML 1.0 Transitional a MIME text/html.

Reguji na Chamurappi:
Proč je to v XHTML 1.1? .. zřejmě proto že v době kdy jsem se rozhodoval mezi HTML/XHTML 1.0/1.1 nebylo po webylonu ve vyhledávačích ani zmínka. To co bylo po fórech nebylo nic konzistentního z čeho by se dal sestavit nějaký smysluplný obraz který by mě vedl směrem kterým ses ubíral ty.
Krom toho jsem až do včerejška netušil, že mi to bude dělat takové koniny... (takže proč měnit doctype/MIME že..)

Jinak dík za ozvání, zřejmě si mi ušetřil do budoucna nějakou práci :]
los
Profil *
>> TinyMCE by to podle manuálu měl sám nastavit, když najde MIME application/xhtml+xml, ale ani když to dopíšu tak nefunguje.
Máš pravdu, pozrel som sa na ten skript ešte raz a tá automatická detekcia tam je.

Keď som to spustil v debuggeri, tak sa nezavolalo tinyMCE.init, kvôli tomu, že je to odkomentované. Keď odstrániš tie komentáre v <!-- tinyMCE.init(...); //-->, tak by to malo ísť.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0