Autor Zpráva
bohumil
Profil *
Ahoj,

potrebuji, abych mel v horní části stránky takový pruh s textem, který tam bude stále, ať už scrolluji se stránkou jakkoliv. První, co mě napadlo, je rozdělit stránku na dva ramy. Do horního dát ten text a do dolního rámu tu hlavní stránku. Lze to udělat v dnešní době také nějak jinak? Třeba pomocí speciálně nastaveného divu?
swetko
Profil
skus tento java script

ak sa nemylim len pomocou css to nejde
WanTo
Profil
Tohle by měl zvládnout position: fixed u divu s textem. Nejspíš bude potřeba nastavit i rozměry divu, nejsem si jistý, zda bez nich position: fixed funguje.

Bohužel, v IE 6 to nejspíš nebude fungovat.
Miloš
Profil
position:fixed v IE6 opravdu nefunguje a co hůř, on ho neignoruje, ale interpretuje jako position:static.
Máš následující možnosti:
— Použít nějaký script (ale js natolik neznám)

— Napsat pro příslušný element: element {position: static; position: _absolute;}
Pokud považuješ _podtržítkový hack za nečisté řešené, můžeš i takhle:
element {position: absolute; position: static !important; }, protože jsou-li ve stejné složené závorce dvě definice, explorer (chybně) ignoruje !important u té první.
V obou CSS případech to ale bude tak, že bude pruh přibitý jenom v moderních prohlížečích; v IE6 bude jen na začátku stránky a se stránkou odroluje.

Nakonec mě ještě napadlo ještě jedno řešení – také čistě pomocí CSS: Horní pruh bude normílně na svém místě (bez pozicování) a pod ním bude zbytek stránky uzavřen do divu s overflow:scroll; Má to ale tu nevýhodu, že tam budeš mít dva scrollbary (div + celá stránka).

A nebo ještě jedno řešení; je to poněkud čuňácké, ale vzhledově to je přesně to, co potřebuješ — text ulož jako obrázek a dej ho na pozadí stránky s background-position:fixed; Předem ale varuju – není to vůbec přístupné.
bohumil
Profil *
Diky vsem za rady. Vyresil jsem to jednoduse pomoci position:fixed. V IE7 to jiz zrejme bez problemu funguje. Pro jine verze prohlizecu to nepotrebuji.
habendorf
Profil
http://www.cssplay.co.uk/layouts/bodyfix.html
venca12
Profil
bohumil Ten statický pruh nahoře na webu jsem taky řešil a vyřešil ho následovně, pomocí css
#static {

position:fixed;
width:100%;
_width:auto;
background-color:#ACA899;
_position: relative;
}

body, html {
_overflow: auto;
_height: 100%;
_margin: 0px;
}
Plaváček
Profil
venca12

Mohu dotaz? Nezkoušel jsem. Ale jak tvé řešení funguje v IE7?
venca12
Profil
Plaváček V RC1 v to vypadá na pohodu. Btw. nerad bych si to přivlastňoval, základní myšlenku mám tuším od Pixyho, ale je to už celkem doba. Mrkni třebas sem http://atelier-ego.cz/onas.php
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0