Autor Zpráva
Wan-To
Profil *
V listopadovém čísle Chipu z minulého roku jsem četl článek o alternativních prohlížečích a proč je používat místo IE. Celkem výstižně napsané, ale jednu věc jsem v něm nepochopil - autor se zmiňuje o nebezpečném klonu JavaScriptu, JScriptu od Microsoftu, který má v kombinaci s ActiveX kontrolu nad počítačem klienta. Je to pravda???
oktam.
Profil *
ano, ale activex funguju len v IE a daju sa vypnut.
Anonymní
Profil *
Wan-To: Ano, je to pravda. MS je proste derave.
Jde hlavne o to, ze IE je primou soucasti win a ma dovolene spolupracovat se sluzbami systemu. Ostatni prohlizece se spolupraci se systemem vyhybaji a delaji si vse po svem.
Navic IE je presne ten samy prohlizec, jaky se ti objevim po 2x klik na Tento pocitac. Zkus si tam do radku adresy napsat www stranku.
Neco podobne ma treba Konkqueror v linuxu. Nastesti pro linux se nikomu vir psat nece, takze se jevi zatm celkem bezpecny.

Nerikal bych, ale o Firefox a jinych prohlizecich, ze jsou alternativni :) Spis o IE, ktery alternativne i nekdy dodrzi standarty html. A taky Opera je trosku na hrane. Neco mezi IE a Firefox, treba. Oproti FF ma vyhodu v rychlosti IE, ale podpora standartu je trochu problematicka. Oproti IE ale pokrok :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0