Autor Zpráva
Yaris
Profil *
Zdravim, vim, ze to ode me nebude asi moc fer, ale mam nasledujici problem. Jsem zacatecnik v tvorbe stranek, ale presto si chci, z financnich duvodu, zridit e-obchod sama. Vse uz je tak nejak funkcni, ale porad nevim, jak na formulare. Nejdou mi odeslat ni pres email ani pres php. Nevite prosim, nekdo, jak na to???Vsem moc moc dekuji.
Casero
Profil
Yaris
Co znamená Nejdou mi odeslat ni pres email ani pres php??...chceš návod, jak se odesílají formuláře v JS...nebo v php nebo na email???
Yaris
Profil *
No asi takhle, diky tomu, ze ani jednomu poradne nerozumim a mam to prectene jen z netu, tak ani nevim, ktery zpusob je nejlepsi. Kdyz to napisu v JS a do action vlozim moji emailovou adresu, k odeslani nedojde a na mail mi nic neprijde. Kdyz jsem to zkousela pres dva scripty v PHP, jak jsem nekde precetla, tak mi to taky na email neprijde. A pokud jsem se snazila promenne po odeslani zobrazit na jine strance, tak se to take nepovedlo. Konkretne...zakaznik si vybere zbozi a pote se ma na dalsi strance zobrazit obsah nakupniho kosiku s tim, co si vybral a nasledne to take objednal. Nevim, jak na to. Dekuji
roberta
Profil
Yaris

napríklad maš takýto formulár:

<form action="spracuj.php" method="post">
Meno: <input type="text" name="meno"><br>
<input type="submit" value="Odoslať">
</form>

po stlačení tlačítka Odoslať sa ti formulár odošle na stránku spracuj.php

nefunguje ti takéto odoslanie, alebo ti nefunguje spracovanie (poslanie na email, zapis do databázy, ...) toho formulára?
Hooonza
Profil *
Zkus Mailform. Zaregistruješ se, postavíš formulář podle jejich návodu a vše by mělo jednoduše šlapat.
Yaris
Profil *
Na tu stranku spracuj.php se mi to uz neposle. A pokud to mam dane pomoci mailto:...tak mi to na mail take neprijde. Jeste nevim, jestli treba neni problem v tom, ze to ma treba zakazane poskytovatel, v tomto pripade webzdarma.
Yaris
Profil *
to Hooonza

diky za typ, jen skoda, ze jsou registrace docasne pozastavene..
Hooonza
Profil *
Jak má vypadat formulář na Mailform?
Hooonza
Profil *
Aha, to jsem nevěděl... Tak podobnou službu by měl nabízet server Vše V Jednom, s tím teda nemám zkušenosti.
Yaris
Profil *
to Roberta

prosim, jak by mela vypadat ta stranka spracuj.php???

Dekuji
Hooonza
Profil *
Jinak: "Formuláře typu MAILTO, které jsou odeslány přes email klient (např. Outlookem) z počítače návštěvníka, nejsou spolehlivé. Proto je lepší odesílat data z formulářů přes skript na serveru. Takový serverový skript může být napsán například v PHP, Perlu nebo ASP." (http://tvorba-www.webz.cz/html/azhtml100.htm).

Kdyžtak Rosalynda nabízí i hotové skripty.
Hooonza
Profil *
jak by mela vypadat ta stranka spracuj.php???

Jednak musí umět přijmout údaje (proměnné $meno přiřadí údaj poslaný formulářem) a potom by měla umět odeslat mail (zjednodušeně):

<?php
$meno = $_POST['meno'];
mail('yaris@nekde.cz', 'Formulář', 'Jméno:'.$meno);
?>
Yaris
Profil *
To jsi moc hodny, dekuji za typy, jeste dotazek? Netusis, zda to muze mit poskytovatel zakazane? Myslim tim, prijimani tech formularu...
a jeste jen, jestli to chapu dobre, ten script na ktery se to ma odeslat, musi byt nahrany na serveru a pote by se to v nem melo po odeslani zobrazit??
habendorf
Profil
No ve vší úctě, při těchto znalostech ... to bude asi dobře zabezpečný shop :o)
Yaris
Profil *
hmm, to nebude, ale co ma clovek delat, kdyz pronajem mesicne stoji min. 1000,- a odkoupeni kolem 20 000,-.....pokud mas lepsi typ sem s nim...nebo nejake zkusenosti s tim....
Hooonza
Profil *
Nevím o tom, že by WZ měl zakázaný PHP či mail(). Přijímání není otázkou poskytovatele serveru, ale Tvojí emailové schránky...
Skript musí být nahraný na serveru, jasně!
Fakt by asi bylo dobré věnovat pozornost i tomu, co píše habendorf. Teda se poohlídnout po už hotovém řešení, zdá se, že existují i aplikace zdarma, jen namátkou: Rosalynda nabízí skript na obchod, Zen Cart nabízí i podporu v češtině, freeware je Eshop Panda,
Karsa, jestli Ti nevadí angličtina, podíval bych se na výběr třeba i tady...
habendorf
Profil
kdyz pronajem mesicne stoji min. 1000,-

To se ti zdá moc? To ten shop asi moc nevydělává :o)
Hooonza
Profil *
kdyz pronajem mesicne stoji min. 1000,-
Kdyžtak Vltava2000 nabízí služby od 200,-/měsíc.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0