Autor Zpráva
AlešD
Profil
Mám knihu návštěv, kterou mi furt někdo spamoval. Dal jsem tam skryté tlačítko "pro roboty", chvíli klid pak znova. Dal jsem tam JS s vyplňováním skrytého pole předdefinovaným číslem, pomohlo. Ale v poslední době se mi objevuje spam v podobě dlouhých příspěvků ve frekvenci cca 1x za tři dny. Pravidelně email je gmail nebo hotmail. Nevíte někdo jak proti tomu bojovat. Ze zoufalství jdu na to už i psychologicky
Hooonza
Profil *
:-) No, spameři se učí... Možná už ani na tu stránku nechodí a posílají vzkazy automaticky z robota odjinud a tak ani z té hlášky nebudou mít to potěšení:-)

Mně se ještě jako další bod osvědčilo filtrovat příspěvky po odeslání na počet odkazů (http://), pokud jich je víc než 4, příspěvek zahazuju, spam bývá často samý odkaz. Zatím to funguje.
AlešD
Profil
Hooonza: Vím, že ta hláška nepomůže, ale mě se aspoň ulevilo. O tom omezení počtu odkazů jsem taky uvažoval, jenomže to už asi 20-tá úprava kódu kvůli těm šmejdům, asi to zavřu a bude.
Plaváček
Profil
AlešD

Pokud je mi známo, ochrana javascriptem funguje stoprocentně. Vypadá to, že někdo si dal tu práci a spamuje tě ručně.
AlešD
Profil
Plaváček: Díky, to mě trošku uklidnilo. To nemají ti lidi co na práci, sakra?
peta
Profil
AlešD
zkus toto:
http://www.volny.cz/peter.mlich/guestbook.htm
javascriptem zkontroluji a az pak nastavim action
Plaváček
Profil
AlešD

To nemají ti lidi co na práci, sakra?

Nevím. Jde o prachy. Pokud honbu za korunou nebo za dolarem nepovažuješ za práci, pak asi nemají. Podle mě se ale musí hodně otáčet :)

Já to javascriptové řešení používám často také a roboti se přes tento zátaras zatím nedostali. Blbec to ale asi zvládne. Fakt ale je, že je jenom otázka času, kdy celý fígl nějaký borec prokoukne a budeme hledat jiné řešení. Mě nezbylo nakonec nic jiného, než komentáře zakázat. Všichni s tím bojujeme a spammeři jasně vedou. Bohužel.
AlešD
Profil
Peta: Díky, kód prozkoumám, ale jak jsem to zběžně viděl, jako totální JS lama, z toho moc chytrý nebudu.

Plaváček: Kdyby se jim od neustálého ťukání do klávesnice aspoň mozoly udělaly :-)
peta
Profil
peta
Tak ono ja tam mam tech veci vic, protoze jsem zkousel, co na spam plati. Jenze roboti uz maji moje action a inputy zapsane, takze jsem se zbavil tak 1/3 - 2/3 spamu. Proste pozde. Ale to se da krasne poresit na strane PHP, kdyby jsem mel pristup k jejich guestbooku a vlastni na wz.cz jsem tam davat zatim nechtel.
Ted uz by pomohlo pridat jen overovaci kod nebo zmenit adresu booku.

Podstatna myslenka z toho meho je, ze
FORM action="#"
javascriptem si zkontrolujes obsah a pokud vyhovuje nastavis
xForm.action="kniha.php"
A abych zmatl robota, co by hledal action, tak jsem to udelal pres promennou.
a="kniha.php"
xForm.action=a
Tim padem robot dostane action=a nebo action=# a vysledek je stejny.
Ale samozrejme, je to jen JS, lze to obejit. A bez JS nelze nic odeslat. Coz je celkem zasadni problem na tve prohlaseni o pristupnosti, ale co uz.
Leo
Profil
"Mě nezbylo nakonec nic jiného, než komentáře zakázat."

Coz je rozumne reseni, stejne se vetsina lidi chce jen vykecat :-) Pokud nekdo ma opravdu neco duleziteho, napise email. Leo
PP
Profil *
Ručne pridávané spamy som okrem iného ošetril na prvé slová v príspevku, na strane servera. Väčšinou to je hallo, I am a pod.
Zaujímavý nápad je aj s počtom odkazov. Asi to tam pridám.
k
Profil *
Plaváček
Nam uz jakysi bot ochranu JS obesel a nacpal behem nekolika minut spam. Pokazde prisel z jine ip. Stalo se tak pouze jeden dem a to po dobu nekolika hodin, kdy intervaly mezi vlozenim byli od 1s do 2 hodin.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0