Autor Zpráva
guest
Profil
Zdravím. Nevíte jak se dá javaskriptem zavřít panel "oblíbené", který se v IE po zapnutí objeví v levé části okna, čímž ho zužuje?
habendorf
Profil
Doufám že nijak. To je funkce prohlížeče závislá na vůli uživatele, ne stránky, ta do toho nemá co kecat.
guest
Profil
to bys mohl tvrdit i o velikosti okna - že je závislé na vůli uživatele ... a přesto je možné javaskriptem navzdory vůli uživatele okno zmaximalizovat :-) Mě by se to celkem hodilo, ale pokud panel oblíbené zavřít nijak nepujde, budu se s tím muset smířit.
los
Profil *
Aj nastavenie veľkosti okna je závislé na vôli používateľa a našťastie sa to dá JavaScriptu zakázať.
Joker
Profil
Zdravím. Nevíte jak se dá javaskriptem zavřít panel "oblíbené", který se v IE po zapnutí objeví v levé části okna, čímž ho zužuje?
Chjo, proč se tolik lidí pídí po tom, jak prudit návštěvníky? Jak zakázat pravé tlačítko myši, jak zabránit změně velikosti okna, jak návštěvníkovi zavřít okno, jak návštěvníkovi povypínat různá menu apod...

Uživatel má v nastavení prohlížeče větší slovo, než stránka. Stránka fungující jen na jednom konkrétním nastavení je špatně napsaná.

přesto je možné javaskriptem navzdory vůli uživatele okno zmaximalizovat
Opravdu? Jak? Já moc ohledů na nějaký JavaScript neberu.
Hlavně já obvykle vím daleko líp, jak mi zobrazení stránky vyhovuje, než nějaký přiblblý Javascript, který třeba otevře nové okno (resp. nový list v Opeře) o rozměrech rozlišení monitoru a nezajímá ho, že mám na každé straně kus stránky mimo monitor, protože mám nahoře menu a nalevo lištu.
habendorf
Profil
Joker: ... než nějaký přiblblý Javascript

Spíš mělo být "než nějaký přiblblý kodér", JS je jen nástroj bez vlastní viny :o)
guest
Profil
Joker
Chjo, proč se tolik lidí pídí po tom, jak prudit návštěvníky?
návštěvníky neprudím - jedná se o malý intranet

habendorf
Spíš mělo být "než nějaký přiblblý kodér"
nechápu, proč hned urážíš. Já to potřebuji pro intranet a zde je javaskript povolen a jeho vypnutí by znefunkčnilo větší část jeho funkcí. Totéž se týká sdělení že není možné javaskriptem vnutit maximalizované okno - v tomto případě to možné je, protože s vypnutým javaskriptem bude intranet jaksi k ničemu. Bohužel hned musíte dělat soudy aniž byste viděli pozadí. Ale to je fuk, mě zajímalo jestli to jde nebo ne, ale asi ne. tak díky
habendorf
Profil
guest: Já jsem vůbec nemluvil o tobě. Chtěl jsem jen říct Jokerovi, že nůž je dobrá věc, blbej je ten, kdo ho někomu vrazí do zad. Takže bych nepovažoval technologii za špatnou kvůli tomu, že s ní někdo nějakým způsobem nakládá.
guest
Profil
habendorf
já vím, že se to může zdát jako vopruz někomu javascriptem vypínat panel, ale na tom intranetu je prvořadé aby se jeho obsah správně zobrazoval a nebyl deformován tím že si někdo zapne panel oblíbené - vím, že bychom pak mohli diskutovat o tom, že ty stránky by měli být napsány tak aby to tomu nevadilo, ale to už je zas jiná věc. V tuto chvíli nejjednodušší a nejrychlejší řešení by bylo panel vypnout jako jde javascriptem vypnout toolbar a menubar.
Joker
Profil
habendorf
Spíš mělo být "než nějaký přiblblý kodér", JS je jen nástroj bez vlastní viny :o)
:o) To je fakt
Ovšem já nemyslel Javascript obecně, ale ten konkrétní skript na té stránce- Stejně jako lze napsat přiblblý e-mail, ačkoliv ta technologie za to taky nemůže :-)

guest
návštěvníky neprudím - jedná se o malý intranet
Malý intranet znamená, že tam nejsou návštěvníci (i když, jestli je hodně malý, třeba jen 127.0.0.1 :o))) ) anebo že už jsou zvyklí? :-)

s vypnutým javaskriptem bude intranet jaksi k ničemu
Jako proč? Web na intranetu je technologicky úplně stejný jako web na internetu, samotný intranet použití Javascriptu nijak nepodmiňuje.
Jediný rozdíl (a taky správná argumentace) je uzavřený a malý okruh návštěvníků, takže není nutné podporovat technologie, které návštěvníci nepoužívají. To ovšem neznamená, že na intranetu nelze napsat otravný Javascript :)
Joker
Profil
V tuto chvíli nejjednodušší a nejrychlejší řešení by bylo panel vypnout jako jde javascriptem vypnout toolbar a menubar.
V té síti používají všichni stejné rozlišení obrazovky? Nikdo tam nepoužívá třeba Firefox nebo Operu? Nikdo nemá třeba na pravé straně obrazovky trvale ICQ? Atd. atd.

A nebylo by ve finále nejjednodušší a nejrychlejší řešení prostě nechat ty lidi, aby si ten panel případně vypli sami? Když pominu, že to stejně jinak nepůjde :)
habendorf
Profil
guest: Hele, já se jen snažím říct, že nebylo mým cílem tě urážet. Vůbec ne. A dál se ti snažím říct, že skrýt oblíbené asi nepůjde a proč si myslím, že to nepůjde. A taky proč si myslím, že je dobře, že to nejde.

Vůbec nemluvím o tvé konkrétní aplikaci ani o tobě samém. Je to už jasné?
roberta
Profil
guest
aj kebyže sa to dá, čo budeš robiť v tom prípade, ak po zobrazení stránky bez panelu si ho používateľ zapne?
guest
Profil
Joker
intranet použití Javascriptu nijak nepodmiňuje.
to já netvrdím. Ale na tom intranetu o kterém píši já je spousta věcí řešena přes javascript a javaaplety, takže vypnutí javascriptu by ho znefunkčnilo.

V té síti používají všichni stejné rozlišení obrazovky? Nikdo tam nepoužívá třeba Firefox nebo Operu? Nikdo nemá třeba na pravé straně obrazovky trvale ICQ?
všichni maj stejné monitory, stejný operační systém, stejné rozlišení, icq je zakázané ... ještě něco? :o)

A nebylo by ve finále nejjednodušší a nejrychlejší řešení prostě nechat ty lidi, aby si ten panel případně vypli sami? Když pominu, že to stejně jinak nepůjde :)
bylo a asi to tak dopadne :o)
guest
Profil
habendorf
ok, promiň, beru to zpět.

roberta
to mě taky napadlo .... nějak jsem to nedomyslel

myslím, že jste mě dostatečně přesvědčili, že to byl hloupej nápad :o)
Joker
Profil
roberta
aj kebyže sa to dá, čo budeš robiť v tom prípade, ak po zobrazení stránky bez panelu si ho používateľ zapne?
setInterval a vypínání panelu každé dvě sekundy :-D

OK, OK, už toho nechám :)
roberta
Profil
Joker
setInterval a vypínání panelu každé dvě sekundy
to poteší používateľa :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0