Autor Zpráva
visir
Profil *
Dá se načíst velikost písma prohlížeče?
Načtu charset a další, ale velikost písma jsem nedokázal.
habendorf
Profil
Co to je "velikost písma prohlížeče" ?
visir
Profil *
Definuju si fontsize v css, podle toho pak celý styl stránky. Klient si nastaví v browseru "Zobrazit > velikost písma > jiná velikost" a rozhází mi celou stránku.

Platí to pro FFox2.
Plaváček
Profil
visir

Musíš postavit stránku tak, aby se nerozházela. Ovlivnit velikost písma konkrétně ve FireFoxu je nemožné.
visir
Profil *
To je právě to, co nechci ani nemůžu, mám na stránce kus textu, pod ním obrázek alà klikací mapa. Velikost písma se dá měnit skriptem, pozici obrázku si spočítám. Pokud ale změní klient velikost fontu nastavením prohlížeče, nedokážu pozici obrázku určit. Zvažoval jsem spočítat délku textu a použít CSS eM, výšku řádku, k tomu paddingy a marginy,zvlášť pro IE.... a došel jsem k tomu, že je lepší alert("Pokud není značka pod kurzorem, nastavte si normální velikost textu").

Díky.
visir
Profil *
P.S.: A k tomu jsem si ještě rozlil kafe!!!
Plaváček
Profil
visir

že je lepší alert("Pokud není značka pod kurzorem, nastavte si normální velikost textu").

Nevím přesně, co chceš dokázat, ale kdybys na mě vyrukoval s podobnou hláškou, už nikdy bych se na tvůj web nevrátil. Vždy se dá najít lepší řešení (co třeba overflow:hidden?), ale to, co tu popisuješ, je na zabití :) Možná by pomohla živá ukázka.
visir
Profil *
Samozřejmě přemýšlím o tom, donutit klienta kliknout nejdřív někam jinam (tlačítko "Povolit editaci" nebo něco podobného) a mám vystaráno.
Ale trochu srandy nás nezabije.
Zdravím
visir
visir
Profil *
Mám to doma na 127.0.0.1 nemám veřejnou IP a bydlím na konci světa, takže ta ukázka je passé. Ale asi so podívám po té možnosti kliknout nejdřív někam...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0