Autor Zpráva
Vikina
Profil
Chtěla bych se zeptat, jestli je možné vytvořit vlastní scrollbar bez absolutní pozice.
Podle šablon jsem zkusila vytvořit vlastní scrollbar - pomocí javascriptu - ale všude se používá absolutní pozicování a to není přesně ono. Nevíte o něčem??? Díky
habendorf
Profil
a to není přesně ono

Co na tom není přesně ono?
Joker
Profil
Vikina
Jde vyrobit HTML scrollbar (overflow:scroll) a případně ho potom nastylovat.
Ale vlastní vzhled posuvníku není zrovna moc uživatelsky oblíbený, zhoršuje to orientaci na stránce. Hlavně když "pozadí" a "popředí" posuvníku mají podobné barvy.
habendorf
Profil
Jde vyrobit HTML scrollbar (overflow:scroll) a případně ho potom nastylovat.

Vnitřní scrollbar nenastyluješ.
Joker
Profil
Vnitřní scrollbar nenastyluješ.
Ne? Ale určitě to nějak jde, tak minimálně použít <iframe>?
Vikina
Profil
Při větším rozlišení je s obsahem konec, všechno samozřejmě "uskočí" doleva.

http://www.fashion-cristina.com/version.htm
habendorf
Profil
Nic uskakovat nevidím, ale pokud něco uskakuje, je to chyba kódu a ne abs. pozice.

BTW ve FF to neskroluje na kolečko myši.
filip186
Profil
Uskočí to doleva. Teď jsem na to koukal na 24" monitoru s rozlišením 1920x1200. Při rozlišení 1280x1024 nic vidět není.
habendorf
Profil
Uskočí to do leva.

V tom případě asi nemá nadřazený element position:relative. Nevím, do kódu jsem nekoukal.
Vikina
Profil
Když tam dám position:relative je s tím konec...rozhodí se to
habendorf
Profil
V tom případě to máš prostě blbě napsaný, co na to říct. Pokud používáš pos.abs., musíš něčemu nadřazenému (ne nutně prvnímu nadřazenému) nastavit pos.rel. (nebo abs.), aby se vytvořil souřadnicový systém.
Vikina
Profil
Mozek se mi právě zastavil, můžeš mi to napsat konkrétněji, prosím!?!
Bubák
Profil
www.jakpsatweb.cz/css/css-pozicovani.html#vnorene
Axamith
Profil
habendorf :ve FF to neskroluje na kolečko myši
to ve FF neskroluje nikdy, alespoň jsem to nikdy neviděl. V IE mi to vždy šlape a FF se s tím nebaví.
např. http://www.fishland.cz/test/lru_vysledky.php
habendorf
Profil
Axamith: Další důvod proč se na podobné věci vykašlat.
Joker
Profil
BTW ve FF to neskroluje na kolečko myši.
A v Opeře scrolluje, ale obráceně :-)
Vikina
Profil
Nevím proč někomu pořád vadí, když chtějí ostatní mít něco jinýho. Už mě nebaví mít všechno na jedno brdo ... :(((
Axamith
Profil
částečně souhlasím. V mém případě zákazník trval na tom, že menu musí být neustále nahoře, tak jiný rozumný způsob, jak to zajistit není ( nebo ho neznám )
habendorf
Profil
Axamith: Teď ti nerozumím. Myslel jsem vykašlat se na JS scrollbary.
Axamith
Profil
Tak to jo, špatně jsem tě pochopil. Já jsem v jednom případě bohužel musel použít horizontální scrollování s JS, nevím jak jinak to napsat.
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=46478&foru m=3&page=-1
Vikina
Profil
Podívali jste se někdo vlastně na ten můj odkaz a popřípadě kód???? Mám vertikální scroll a všechno narvaný v divech ... Sorry, ale už do toho čumím dost dlouho a můj mozek se na mě vykašlal ...
habendorf
Profil
Podívali jste se někdo vlastně na ten můj odkaz a popřípadě kód????

Ne. A kolikrát ses někomu na kód podívala ty ?

Nemá rád lidi, kteří jen využívají, ale neposkytují.
Vikina
Profil
Nikdo nikoho nevyužívá ... Asi jsem se někoho dotkla, ale nemám takové zkušenosti, abych někomu radila blbě ... promiňte
Fingon
Profil
Mozna mas pravdu habendorfe. Ale ja sem taky zacinal s tim, ze sem se jen ptal. Ted me taky vic bavi nekomu pomahat. Ale obcas potrebuje poradit kazdy. ;-) I ty si nejak zacinal. Nebud tak prisnej. :-)

Vikino:

Urcite se mrkni na google, jednou jsem scrollbary resil, chtel jsem ostylovat vnejsi scrollbar (spise ho nahradit urcitym obrazkem - posuvnikem), a pritom jsem narazil na par dobrych stranek kde poskytovali js s fachcilo jim to dobre. Pokud to nenajdes ani na googlu tak sem pisni, ja se na to jeste mrknu. :-)

A propos, ta fleur de lis v posuvniku vypada good. :-)

EDIT: Tady je ta stranka, co sem myslel. Snad ti to pomuze.. I kdyz na kod jsem se jim nedival. Snad je to co hledas. Crossbrowser custom scrollbar
visitor
Profil *
ODPOVED NA UPLNE PUVODNI OTAZKU
A co absotulne pozicovat v ramci neabsolutne pozicovaneho prvku?

http://www.ampere-electric.cz/vyrobky.html

v prostrednim bloku nahore "vyrobky" rozeviraci seznam. Obsah je v absolutne pozicovanem boxu. A lety web je na stredu stranky (takze relativne pozicovany.
Vikina
Profil
To Fingon a visitor:

Moc díky za pomoc :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0