Autor Zpráva
tigerware
Profil *
ahoj ...
opravoval jsem neco na strankach http://www.sigmontpraha.cz/jimky.htm ... a i jinde, ale to je jedno ... jde mi o ty tri obrazky uplne dole uprostred hodne prace mi dalo, aby se kazdej oteviral v jinym okne, pac je kazdej jinak velkej a vlastne i jinej ;-) ... ale co me trochu kaka je to, ze pokazdy po kliku na ten malej obrazek trva tunu vterin, nez se to nadefinovany okno otevre ... cimpak to bude? ... muzete se na to prosim pekne nekdo podivat a pripadne poradit? ale odpoved si prosim radsi na tigerware@centrum.cz ... moc a moc dekuju .... jo, a je to tam pouzity jeste na http://www.sigmontpraha.cz/montaze.htm ... a jeste jedno jo: vim, ze je to asi dost jednoduchy, ale ja jsem samouk a ucim se za pochodu a zaklady jsem mel na spse na iq151 ;-) ... dik moc ... hondzik.cz
Martin Kuželka
Profil
Jelikož byl dotaz zaslán do diskuze, odpovím zde.

Mně se to načítá celkem svižně. Nebude to výkonem počítače?
SuE
Profil
ty obrázky jsou dost velké 70-80K , to na modemu chvilku trvá
zkus použít nejaký prográmek na kompresi jpegu, třeba z xat.com, zkusila jsem zkomprimovat jeden z tvých obrázků: http://suewebik.net/pokusy/jesenice2_500.jpg (32k)
a ještě pořád je to koukatelné, i když tohle už je asi hodně :-)

ten jpeg optimizer je tu: http://xat.com/jpegopt/jpeg_optimizer.shtml
vlastně nevím, jak je to licensované, funguje to zatím a nic to nechce, ale prý kdyby se to koupilo, bylo by to lepší.
BTW nevíte někdo o něčem podobném, co je fakt free? :-)
llook
Profil
SuE: Třeba Gimp. Podobné to není, ale při ukládání do JPEG také umožňuje nastavit úroveň komprese, samozřejmě s okamžitým náhledem.
A "free" to taky docela je (GPL).
SuE
Profil
Ilook: asi su guma ale kde to tam kurnik je? neviděla jsem to tam. Gimpa občas používám ale moc mi to nejde :-(
llook
Profil
Když dám při ukládání příponu jpg a dám OK, tak na mě vyskočí dialog "Save as JPEG". Nahoře je checkbox "Preview in image window", ten zatrhnu a výsledek se mi zobrazuje rovnou v obrázku. V dialogu můžu posouvat posuvníkem "Quality" a nastavovat další vlastnosti kterým tolik nerozumím. A v tom dialogu je taky vypisovaná velikost výsledného JPEGu.
lukysy
Profil
Mě to najelo celkem rychle (GPRS), ale s ohledem na to kolik je hodin se ani nedivím. V noci to lítá vždycky rychleji.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0