Autor Zpráva
v6ak
Profil
* mám v [X]HTML kód:
<button type="button" onclick="neco()">

klik
</button>


* funkce neco není volána jinde

Může být fce neco zavolána dřív, než je ukončena?

Zkusil jsem test se synchronním XHR a sleep v php (fce čekala 10s). Výsledky:
IE6 a FF2: tlačítko nešlo stisknout
O9.10: funkce byl zavolána až po dokončení průběhu předchozího volání.

Chová se někdo jinak?
peta
Profil
"Může být fce neco zavolána dřív, než je ukončena? "
Ano, pokud tam pridas casovy script nebo iframe, ktery vola tuto funkci nezavisle z hlavni stranky.
Pokud das iframe a do kazde stranky include scriptu, pak tam mas 2 stejne funkce a v urcitem okamziku muzes zavolat funkci z nadrazeneho, omylem a pak vznikaji docela pekne chyby, ktere neocekavas :) To jen mimo otazku k iframum

"Zkusil jsem test se synchronním XHR a sleep v php (fce čekala 10s). Výsledky:
IE6 a FF2: tlačítko nešlo stisknout
O9.10: funkce byl zavolána až po dokončení průběhu předchozího volání.
"
:)
tak, kdyz nekdo napise takovyto script, jeho stranky do 5s od nenacteni vysledku opoustim. Kdyz to nefunguje, na nic necekam a hledam dalsi.
Ale, lze to hodit pod casovou smycku. Tam by mozna bylo dobre i predem predpocitat nejaky rozumny interval, rekneme 1-5s , kdy to neco vypise
jakpsatweb - priklady - datum a cas
venca12
Profil
v6ak ::: Posledně se tady někdo ptal, jestli je js threadsafe a někdo tam odpověděl, že js běží v jednom vlákně, což vylučuje paralelní volání funkcí. Tzn. pokud byla odpověď z předchozího tématu správná funkce něco by neměla být zavolána dříve než je ukončena nikde.
ah01
Profil
v6ak
Mělo by se to chovat všude stejně, JS nemá možnost pracovat s vlákny, takže ani nemůže běžet ve více vláknech.
viz venca12

peta
Ano, pokud tam pridas casovy script nebo iframe, ktery vola tuto funkci nezavisle z hlavni stranky.
Jsi si tím jistý, zkoušel jsi to? Nebo odkud čerpáš informace?
v6ak
Profil
peta
tak, kdyz nekdo napise takovyto script, jeho stranky do 5s od nenacteni vysledku opoustim. Kdyz to nefunguje, na nic necekam a hledam dalsi.
Jasně, to byl jen test, kde jsem měl v php fci sleep (v JS/DOM nic takového neznám), jinak používám asynchronní požadavky.

Ano, pokud tam pridas casovy script nebo iframe, ktery vola tuto funkci nezavisle z hlavni stranky.
To říkám, že nedělám.

venca12
Dík, o tomto by si bylo lepší pokrčovat v tamtom vlákně.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0