Autor Zpráva
TomAsQo
Profil
ahoj,
mam napr <iframe id="moj_iframe"></iframe>
aa chcem do neho napisat nejaky text napr. "skuuuska". ako to mam urobit?
leboo som skusal document.getElementById("moj_iframe").document.write("skuuuska"); a nejde to akosi :(
co robim zle?
centi
Profil
Skús toto:


var iframe = document.getElementById('iframe');
var iframeDoc = iframe.contentDocument || iframe.contentWindow.document;
iframeDoc.write( txt );
TomAsQo
Profil
hmm, idee :)
mohol by si mi este povedat, zee co je ten contentDocument a contentWindow.document aa podla moznosti ma aj odkazat na nejaky "manual" na javascript? lebo viem z neho len zaklady a chcel by som sa naucit viac ;)
centi
Profil
Asi ťa sklamem, ale žiadny manuál na javascript vlastne nepoznám. Javascript som sa učil vždy len dohľadávaním konkrétnych informácií, ktoré ma zaujímali. Takže ťa asi odkážem asi len na Google (btw, ten kus kódu čo som ti napísal som tiež behom 5 min. našiel na googli a upravil do konečnej podoby).

contentDocument a contentWindow.document sú v podstate totožné, obe vlastnosti obsahujú referenciu na objekt dokumentu v iframe. Obe sú tam uvedené kvôli browser kompatibilite (nechcelo sa mi testovať, ktorá funguje kde). Znaky || znamenajú ALEBO, takže celý ten riadok znamená asi toľko: vezmi referenciu iframe.contentDocument ALEBO ak neexistuje, pokús sa vziať iframe.contentWindow.document.
TomAsQo
Profil
mnoo ja som tiez kusa googlil a nasiel som "manual"(v nepravom slova zmysle) na javascript, vid http://www.quirksmode.org/resources.html :) prave ho citam, skus aj ty :)

ps: diky za to riesenie mojho problemu
ps2: to, co je || mi nemusis vysvetlovat, som sice v javascripte lama, alebo v ostatnych jazykoch sa tiez pouziva "or" :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0