Autor Zpráva
Pepa hermelín
Profil *
Ahoj...V JS skoro neumim,a potřeboval bych pomoct z jednim scriptem. potřeboval bych textové pole,do kterýho bych psal text,který by se okamžitě po napsání vypsal nékam jinam,tj bez potvrzovacího tlačítka apod...Páč nevim jak na to,ptám se vás,páč vy mi dycky poradíte. Díky předem :-)
habendorf
Profil
<input type="text" onkeyup="document.getElementById('text').innerHTML=this.value;" />
<span id="text"></span>

Třeba.
Pepa hermelín
Profil *
jé..díky moc...ale to ješté neni všecko,to mi véřte ;-)..potřeboval bych,aby mi néjaký tlačítko vložilo do toho inputu určitý tag,takže aby tam bylo třeba tlačítko "červená",na to bych kliknul,do input by se vložil tag <font color=red> a začal bych psát červeně...
habendorf
Profil
No tak to už taková sranda není. Zkus si vygooglit třeba "FCK editor".
Pepa hermelín
Profil *
wow...to sem si naběh co...pochybuju že se z toho néco dozvim :(...Vážně nikdo nezná jednoduchý script???
habendorf
Profil
Vážně nikdo nezná jednoduchý script???

Ono to z principu není lehké. Dodat tam ten <font> je hračka, ale co dál. Když najednou budeš chtít pokračovat zeleně, musí se ten předchozí <font> uzavřít. Pokud ale budeš chtít pokračovat třeba boldem, musí se doplnit <b>, ale <font> neuzavřít. Chápeš že to není taková sranda?

Nevím proč nepoužít hotová řešení.
Pepa hermelín
Profil *
musí se ten předchozí <font> uzavřít
Nemusí...

např.
<font color=red>Pepa<font color=blue>hermelín 

se napíše Pepa červeně a hermelín modře
Dero
Profil
jé..díky moc...ale to ješté neni všecko,to mi véřte ;-)..potřeboval bych,aby mi néjaký tlačítko vložilo do toho inputu určitý tag,takže aby tam bylo třeba tlačítko "červená",na to bych kliknul,do input by se vložil tag <font color=red> a začal bych psát červeně...

Právě jsi formuloval problém aplikace, nad kterou jednotlivec zešediví, má-li ji dovést k dokonalosti. Také doporučuji použít hotová řešení (FCK Editor, TinyMCE), dají se konfigurovat přesně tak, aby vyhovovala Tvým představám.
Pepa hermelín
Profil *
Sory,ale já nepotřebuju textovej editor se všim všudy,ale jednoduchej skriptík co méní barvy textu...A mám lepší pocit když používám vlastní skriptík...(to vlastní neberte tolik vážně ;-))
habendorf
Profil
No tak na stisk toho tlačítka (onclick) prostě navážeš vložení toho tagu font s příslušnou barvou.

se napíše Pepa červeně a hermelín modře
To je sice pravda, ale budeš mít zprasenej kód se spoustou neuzavřených tagů, z nichž ten poslední ti bude ovlivňovat i následující obsah stránky.
Pepa hermelín
Profil *
No tak na stisk toho tlačítka (onclick) prostě navážeš vložení toho tagu font s příslušnou barvou.
Řikám že JS neumim :D...No nic,a s tim kódem,já to néjak udělám,neboj...A díky všem
Dero
Profil
Řikám že JS neumim :D...No nic,a s tim kódem,já to néjak udělám,neboj...A díky všem

No, asi by ses docela nadřel. Tady to máš:

http://dero.name/stuff/tarea.html
Pepa hermelín
Profil *
Dero?si frajééééér....díííky moc,tohle sem potřeboval...bejt holka,dám ti pusu xD
Dero
Profil
Dero?si frajééééér....díííky moc,tohle sem potřeboval...bejt holka,dám ti pusu xD

Děkuji za zdrženlivost. Užij skriptu ve zdraví.
Pepa hermelín
Profil *
Díky :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0