Autor Zpráva
Celebi
Profil
Nevíte, kde stáhnu nějaký hotový skript na odpočítávání času? (Myslím tím něco jako do zítřejší půlnoci zbývá x dnů x hodin x minut x vteřin.)
Tomáš Langer
Profil
http://www.jaknaweb.com/script-ukazka/37/odpocitavani-do-urciteho-data
http://www.jaknaweb.com/script-ukazka/120/kalendar-2
http://www.jaknaweb.com/script-ukazka/278/odpocitavani-do-urciteho-dat a-3

http://www.jaknaweb.com/scripty/javascripty/datum-cas
peta
Profil
google.com count down javascript example
Renat
Profil *
Prosím vás, když chci odpočítávat čas do pondělí, do 21. hodin, můžu to tam taky nastavit?

Jako né jenom do dne, ale do určitých hodin.


Díky!
Mistr
Profil
Renat
Ano, můžeš.

Viz http://java.tatousek.cz/script_view.asp?zobrazit=159 a uprav si řádek
msPerDay = 24 * 60 * 60 * 1000 ;
Chamurappi
Profil
Reaguji na Mistra:
Pokud chce počítat pozemské dny, určitě by neměl počet hodin na den měnit.
Leo
Profil
"msPerDay = 24 * 60 * 60 * 1000 ;"

a neni nad to nechat javascript pocitat porad dokola neco, co se nemeni, Leo
los
Profil *
Vyhodnotenie konštantných výrazov zvláda každý normálny interpreter JavaScriptu, takže žiadne počítanie dokola sa nekoná.

Asi by som nemal písať, aké sú tie skripty strašné, bez toho, aby som ponúkol lepšiu alternatívu, ale nedá sa: Všetky skripty, na ktoré tu je odkaz, boli zle napísané už v čase svojho vzniku.
Renat
Profil *
Takže to asi nejde, že?
Měsíček
Profil
Jde
Renat
Profil *
A můžete mi prosím teda někdo pomoct?

Aby mi to odpočítalo do zítřka, 17 Nov do 21 hod... Takže něco že 1 den 8 hod....
Leo
Profil
"Vyhodnotenie konštantných výrazov zvláda každý normálny interpreter JavaScriptu, takže žiadne počítanie dokola sa nekoná."

I v pripade , ze se pocita treba delka nemenneho pole? Leo

P.S.: Ted jsem si delal par jednoduchych testu a nemate pravdu ani s tim konstatnim vyrazem.
los
Profil *
Tie testy boli asi nesprávne. Ako súvisí dĺžka nemenného poľa s konštantným výrazom?
Leo
Profil
"Tie testy boli asi nesprávne!"

A ake su spravne? Delka pole s konstatnim vyrazem souvisi tak, ze je taky casto uvnitr cyklu i kdyz se nemeni, a taky se pocita zbytecne. Leo
los
Profil *
Správny test by bolo napr. preskúmanie zdrojového kódu interpretra - to sa na úrovní JavaScriptu otestovať nedá. Nevidel som tie "jednoduché testy", ale ak podľa nich vyšlo, že som nemal pravdu s konštantným výrazom, tak predpokladám, že tie testy neboli správne.

Prístup ku vlastnosti objektu nie je konštantný výraz v čase kompilácie. Ani (a + 5) nie je konštantný výraz, hoci by sa premenná a nemenila.
Leo
Profil
Beru to pragamaticky, pokud beh skriptu trva dele, pak to pro me neznamena, ze se "žiadne počítanie dokola sa nekoná". That's all. Nejde o filozofii, ani o zdrojovy kod interpretra. Jde o to, ze mit v cyklu neco, o cem jako programator vim, ze se nemeni, je blbost. Leo
los
Profil *
Cyklus s použitím konštantného výrazu netrvá dlhšie ako cyklus so samotnou konštantou, takže naozaj sa žiadne počítanie navyše nekoná. Ak niekto uprednostňuje kryptický zápis pred prehľadnosťou, je to jeho vec, ale na rýchlosti pri vykonávaní to nič nezmení. Chyby toho skriptu sú inde, než v zápise toho čísla.
Leo
Profil
los

Kod 1

    var x, t1, t2, n;
    n = 1000000;
    t1 = new Date();
    for (var i=0, x = 100*200*300*400; i<=n; i++) {
     if (i==n) {
      t2 = new Date();
      alert(t2.getTime()-t1.getTime());
     }   
    }


dava ve FF kolem 4800 ms, zatimco toto

Kod 2

    var x, t1, t2, n;
    n = 1000000;
    t1 = new Date();
    for (var i=0; i<=n; i++) {
     x = 100*200*300*400;
     if (i==n) {
      t2 = new Date();
      alert(t2.getTime()-t1.getTime());
     }


kolem 5600-5700 ms. V IE7 je skore zhruba 2900:4000.

Leo
los
Profil *
V druhom kóde je jedno priradenie navyše, takže je logicky pomalší (FF: 1. cca 170ms, 2. cca 195ms). Ak ale použiješ namiesto 100*200*300*400 rovno hodnotu 2400000000, tak sa v rýchlosti nič nezmení.
Leo
Profil
"100*200*300*400 rovno hodnotu 2400000000"

O tom taky nemluvim, celou dobu mluvim o tom, ze je rozdil jestli dam 100*200*300*400 do cyklu a budu to pocitat milionkrat nebo mimo cyklus a jen jednou... Leo
los
Profil *
V tom prípade nechápem, prečo bol v tých kódoch 1 a 2 použitý výraz 100*200*300*400, keď v nich o taký zápis vôbec nešlo. Samozrejme, že ak ide o výkon, tak je lepšie spraviť priradenie raz namiesto n-krát.
Leo
Profil
"Samozrejme, že ak ide o výkon, tak je lepšie spraviť priradenie raz namiesto n-krát."

No slava, L.
los
Profil *
> jestli dam 100*200*300*400 do cyklu a budu to pocitat milionkrat nebo mimo cyklus a jen jednou
Len upresním, že 100*200*300*400 sa v cykle nepočíta, to je konštanta. Rozdiel je len v tom priradení.
Marlonka
Profil
Co mám přepsat aby se to odpočítávalo do 21. hodiny určitého dne? Zkoušela jsem něco změnit, ale pak vycházej nějaký blbosti, tak mi prosím někdo poraďte... Mám zdroják z tohoto odkazu: http://www.jaknaweb.com/script-ukazka/37/odpocitavani-do-urciteho-data. Den jsem si nastavila v pohodě, ale s tou hodinou tady bojuju... :(
Marlonka
Profil
A ještě kdyžtak jestli by šel odstranit ten "rámeček", jako že by to bylo jako normální text na stránce.
Marlonka
Profil
Tak už jsem na to konečně přišla! :) Pro ostatní kdyby měl někdo zájem, tak k datumu stačí napsat "februar 19, 2009 21:00:00 GMT+1".
smajlik
Profil *
Ahoj, jak zmenim velikost fontu a font? Taky by me zajimalo, jestli muzu dat ciselne hodnoty cervene?

Priklad: Do naší svatby, která se koná 2. srpna 2004 ve 12.00 zbývá - chci jiny font i velikost a nektere z cisel cervene.

diky
Bubák
Profil
jak zmenim velikost fontu a font?
Velikost třebas HTML značkou BIG, nebo SMALL, velikost, barvu a písmo značkou FONT. Pokud to zvládneš, mnohem vhodnější bude použít CSS, jak radí tabulka u tagu font.

jestli muzu dat ciselne hodnoty cervene?
Pokud ti nevadí, že to bude vypadat jako u kolotočářů...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0