Autor Zpráva
LudaK
Profil *
Ahoj, potřeboval bych pomoc s jedním skriptem. Mám obrázek, třeba 500x500 a potřebuji, aby při kliknutí na něj se na místě kde uživatel klikl, objevil další obrázek o velikosti např. 10x10 a do dvou inputů aby se vypsaly souřadnice kliknutí na tom obrázku (tedy od kraje obrázku, ne obrazovky). Předem díky
Mistr
Profil
LudaK
Toto by Ti nepomohlo: http://www.jakpsatweb.cz/javascript/objekt-window-metody.html#velikost ?
KouzelniCZech
Profil
Hmm, myslim, ze resis neco podobneho jako prave ja.
Napadly me zatim tyto moznosti
1. Pomoci event zachytit pozici mysi, ale neprisel jsem zatim na to, jak to v JS udelat pouze nad obrazkem. Resp. jde to odchytavat pouze nad obrazkem, ale vysledne koordinaty je treba korigovat nejakym cislem, aby odpovidaly obrazku. Coz neni v jednotlivych prohlizecich prilis presne. Pak ciste teoreticky pokud by byl prvni obrazek jako background image, slo by pres nej vykreslit ikonu (rozumnej druhy obrazek). Coz zase neni uplne trivialni pro ruzne prohlizece.
2. Mit obrazek ve formulari jako <input type=image ... > Potom pomoci PHP odchytit souradnice, GD knihovnou na danem miste v obrazku vykreslit ikonu a vse znovu zobrazit.
3. Udelat jakousi kombinaci obou variant, tak aby bylo vyuzito AJAXu, coz by mohlo zvysit rychlost i interaktivitu.
Osobne jsem se priklonil k druhe moznosti, ackoli take neni optimalni, zvlaste pro dodatecne zmeny jednotlivych mist.
Leo
Profil
"Ahoj, potřeboval bych pomoc s jedním skriptem. Mám obrázek, třeba 500x500 a potřebuji, aby při kliknutí na něj se na místě kde uživatel klikl, objevil další obrázek o velikosti např. 10x10 a do dvou inputů aby se vypsaly souřadnice kliknutí na tom obrázku (tedy od kraje obrázku, ne obrazovky). Předem díky"

Co za to? Leo
peta
Profil
LudaK
jakpsatweb - html - input type IMAGE
a mam pocit, ze jsem videl v
jakpsatweb - javascript - priklady
i priklad. Viz KouzelniCZech bod 2
zobrazit na sourasdnicich kliku neco uz neni takovy problem, jen prevezmes odesilani formulare do JS a nemusis volat zadne PHP.
sequencer
Profil *
tak tohle ti poradim,



<input type="image" src="cesta k obrazku" name=JM0NO>


input type=image je obrázek jako odkaz

src je umístění

a name je jméno obrázku




A teď pozor!!!!

na php se odesílá tohle

name_y a name_x, kde NAME je jméno obrázku v inputu



a ten druhy obrazek 10x10 asi pomoci javascriptu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0