Autor Zpráva
dizzyn
Profil *
Ahoj,
udělal jsem dva reporty chyb ohledne iframe pro různé prohlížeče.

http://mobilovinky.cz/bug_iframe.html (opera)
http://mobilovinky.cz/bug_focus.html (safari)

Do Opery jsem jej už zaslal, zatím bez odezvy, do safari nějak nevím kam jej poslat. Podívejte se prosím na tyto reporty a napište mi, zda jsem je udělal rozumě.


Děkuji. T.
peta
Profil
dizzyn
Hele, jako napisi, co potrebuji.
Treba nemam Operu, treba nemam Safari, tak mi treba vysvetli, co mam na tom prikladu hledat za chyby nebo, o cem to vlastne ma byt?
Treba bych ti mohl dat adresu stranky, kde rikaji, ze jim to v obou prohlizecich funguje a obvykle tam byva napsano take proc.
V urcitych prohlizecich focus() funkce neni vestavena. V urcitych prohlizecich se do iframu pristupuje jinak, nez v tech ostatnich.

Ale tam muzes zkusit hledat sam v google.

Vem si, ze tohle tema sem tim padem ani nepatri. Na nic se neptas, jen odkazujes na svou stranku. A jeste to posilas na operu a safari.
Vem si, ze treba o Opere prohlasuji, ze je to smejd nejvetsi :) proc asi? Snazi se napodobit IE, FF a jeste ma vlastni funkce. Ale to zakladni z obou prohlizecu v ni nejede nebo maji nejake exoticke reseni.
dizzyn
Profil *
peta - Na konci píši přesně co potřebuji, je to ta poslední věta. Mám totiž vždy když reportuji obavu, že je to nedorozumění, nebo že report nefunguje z jiného důvodu.

Tomu co píšeš dál nerozumím ani slovo.
ah01
Profil
peta
Treba nemam Operu, treba nemam Safari
Když nemáš Operu ani Safari, tak se tě ten dotaz asi netýká, bych řekl...

Treba bych ti mohl dat adresu stranky, kde rikaji, ze jim to v obou prohlizecich funguje a obvykle tam byva napsano take proc.
A proč to neuděláš, třeba by se pak ukázalo, že to není chyba prohlížeče a dizzyn by byl spokojen...

V urcitych prohlizecich focus() funkce neni vestavena. V urcitych prohlizecich se do iframu pristupuje jinak, nez v tech ostatnich.
A je to Opera nebo Safari?

Na nic se neptas, jen odkazujes na svou stranku.
To bych si dovolil upravit: „Na nic neodpovídáš, jen ...“ a věnovat ti to!
peta
Profil
ah01
"Na nic neodpovídáš, jen"
presne jako ty :)
A dokonce mimo tema, resis osobni problemy se mnou. Priste pouzij mail.

dizzyn
Divej. Jestli chces posoudit obsah popisu nejake chyby, kterou ti delaji nejake prohlizece toto neni to prave forum. Ano, jako lidi, co o JS neco vi ti muzem rici, co tam chybi a pod. a to jsem prave zkusil rici.

- popis problemu
- JS+HTML kod, aby bylo mozne chybu zopakovat (tady na foru je lepsi dat odkazy na stranky)
- popis chyby, co ti pise JS konzola daneho prohlizece
Nic z toho na te strance nevidim. Vypada to jen jako jakysi priklad. Ale uz neni receno, jak to v tech ostatnich prohlizecich funguje a ma fungovat a co to dela v tech ostatnich.
Z meho pohledu mi oba odkazy prijdou jako bezcenny. Proste nejake stranky, co maji neco ukazovat, ale nevim, co.

A proc si myslim, ze to sem nepatri? Ze stejnych duvodu. Protoze nereknes nic o problemu. Treba by se nasel nekdo ochotny a pouzil google.com, aby hledal slova resizing iframe javascript opera
... predpokladam, ze se jedna o zmenu rozmeru iframu
Ale me predpoklady vychazi z kristalove koule, ktera neni z tak uplne cisteho kristalu a kdyz se otoci a pak zpet, tak v ni velice pekne snezi :)
dizzyn
Profil *
Rozumim, tak tedy:

Stránka http://mobilovinky.cz/bug_iframe.html ukazuje, že prohlížěč Opera patrně všech verzí pod WinXP není schopen poskytnout reálnou velikost dokumentu ani jedním ze známých postupů.

the_iframe.contentDocument.body.offsetHeight) //ns6 syntax
the_iframe.Document.body.scrollHeight //ie5+ syntax


Stránka http://mobilovinky.cz/bug_focus.html upozorňuje, že event focus (prřípadně onactivate) se volá při vstupu do iframe pouze poprvé, pak již nikdy.


Následně konkrétní dotaz: Tyto 2 chyby javascriptu jsem reportoval tvůrcům prohlížečů, rád bych ale nečekal na opravené browsery a ptám se, zda se již někdo s tímto setkal a zda neexistuje nějaká cesta jak tyto dva problémy již nyní obejít/vyřešit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na dizzyn:
napište mi, zda jsem je udělal rozumně
Ano.

Reaguji na petu:
toto neni to prave forum
Omyl.

Ale uz neni receno, jak to v tech ostatnich prohlizecich funguje a ma fungovat a co to dela v tech ostatnich.
Myslím, že je to celkem jasné. Stačí se místo blbých keců na ty stránky podívat v alespoň dvou prohlížečích. Pokud jsi na to moc líný, tak drž hubu.

predpokladam, ze se jedna o zmenu rozmeru iframu
Který ovšem má designMode="on". Poměrně vzácný případ.

by se nasel nekdo ochotny a pouzil google.com, aby hledal slova resizing iframe javascript opera
Připadá mi poněkud sprosté, když od naprosto každého diskutéra očekáváš, že neumí užívat vyhledávač.

Ale me predpoklady vychazi z kristalove koule, ktera neni z tak uplne cisteho kristalu a kdyz se otoci a pak zpet, tak v ni velice pekne snezi :)
Jé, to musí být krásné. Když si zatřepu s hlavou já, tak se tím pohledem nikdo nikdy nekochá.
habendorf
Profil
„Ale me predpoklady vychazi z kristalove koule, ktera neni z tak uplne cisteho kristalu a kdyz se otoci a pak zpet, tak v ni velice pekne snezi :)“
Jé, to musí být krásné. Když si zatřepu s hlavou já, tak se tím pohledem nikdo nikdy nekochá.


:o))
peta
Profil
body - velikost body je zavisla na obsahu. Dej si kolem BODY a HTML ramecek a dej si sirku iframu a vysku takovou, aby byla tak 2x obsah BODY. Velikost okna se snima pres WINDOW (window.document ?), pokud vim.
Jinymi slovy, rozmery okna zjistujes zpusobem, kterym se to zjistit neda.

focus a onactive ti neporadim, tohle jsem nezkousel.

Hele, a sim te, napis jim tu jake vsechny reseni jsi nasel a jak jsi hledal googlem, at mne tu neobvinuji z neceho, co predpokladam na zaklade mych dojmu. Treba pravdu nemam, ale si myslim, ze to neni az tak podstatny, protoze stejne nepomohli.

Chamurappi :)
Tva odpoved stejna jako AH01. Nic neresi, jen osobni problemy se mnou.

vyhledavani
presne tak to je 99% lidi jeste google neumi pouzit a radeji se pta. Treba tady na ustavu pouzivaji seznam.cz . Co v takovem seznamu najdes krome par ceskych firem? Minule mne jedna slecna na chatu pozadala, at se ji podivam po urcite skole. Nasel jsem ji presne ty stranky, ktere hledala a v seznamu je nenasla. Z toho vyplyva co podle tebe? Podle mne, ze neumi hledat na inetu a ze ji to ve skole spatne naucili.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0