Autor Zpráva
Daidalos
Profil *
Ahoj,

chystám se udělat si vlastní web, který by mi sloužil jako blog a tak...
Ale vymyslel jsem jej složitější než zatím zvládám, tak se k Vám obracím pro prosbu o radu.
Věc s kterou si nevím rady:
Menu. Ano menu, chtěl bych aby bylo kruhovitý tvar a aby se zobrazovalo jen po kliknutí pravého myšítka a na pozici kurzoru.
Takže jak bych měl potlačit klasický dialog pro pravé myšítko?
Nebo mohli by jste mi doporučit nějakou literaturu, která Vám přišla dobře, srozumitelně a jasně napsaná?
A prosím pokud chcete připsat inteligentní příspěvky tipu: "co za to?" nebo "rtf google.com" tak se neobtěžujte...
peta
Profil
po kliknutí pravého myšítka
jakpsatweb - javascript - priklady - pofiderni zakaz praveho tlacitka
ALE zkazis tim funkci prohlizece. Na takove stranky bych nevlez, kde nejde prave tlacitko.

kruhovitý tvar
A = 100;
for (i=0;i<360;i++)
{
x = A * cos(i/(2*Math.PI));
y = A * sin(i/(2*Math.PI));
t+= ' | '+x+':'+y;
}
alert(t)

jakpsatweb - javascript - priklady

google.com
Daidalos
Profil *
Nj, ale na co to tlačítko lidi používají, maximálně na stahnutí obrázku, ale myslím, že neni problém napsat si vlastní funkci, která umožní stáhnout obrázek... Většina, nebo snad na všechny fce pod pravým tlačítkem se dají vyvolat z nabídky okna...
Ale díky moc za radu, jo a to menu bude tvořeno poskládanými obrázky pomocí css do kruhového tvaru s použitím průhlednosti, snad to půjde a pozici kde se to zobrazí napíšu v Javascriptu..
Alphard
Profil
bereš v úvahu, že někteří mají takové funkce javascriptu zakázané? já bych byl na tvém webu bez menu a myslím, že nejsem sám
Chamurappi
Profil
Reaguji na petu:
for (i=0;i<360;i++)
{
x = A * cos(i/(2*Math.PI));
y = A * sin(i/(2*Math.PI));
...


Základní škola — 8. třída — Matematika — Goniometrie
Timy
Profil
Chamurappi
http://matematika.havrlant.net/goniometrie ;-)
Daidalos
Profil *
bereš v úvahu, že někteří mají takové funkce javascriptu zakázané? já bych byl na tvém webu bez menu a myslím, že nejsem sám
tak jo, pro takové lidi tam dám upozornění a link pro verzi webu s pevným menu a problém by byl myslím vyřešen.
Aleš Janda
Profil
> tak jo, pro takové lidi tam dám upozornění a link pro verzi webu s pevným menu a problém by byl myslím vyřešen.

To je cesta do pekel. Nerad se rozhoduji ze dvou verzí :-)
Prostě dej menu pro levé tlačítko (když někam klikneš) NEBO pro pravé tlačítko (pro ty, co to nemají v prohlížeči zakázané).

Já změnu chování pravého tlačítka mám zakázanou taky - a hádejte proč :-) Kvůli stránkám, kde jejich webmaster nepřemýšlel a myslel si, že tím zabrání zobrazení zdrojového kódu nebo zkopírování čehosi. Nejen že tím ničemu zabránit nemůže, ale teď jsou za to biti i ostatní, když chtějí pravé tlačítko nějak rozumně využít.
Pokud se tedy zobrazení menu jen na základě pravého tlačítka dá nazvat rozumným použitím...
Laman
Profil *
než dvě různé verze stránek doporučuju na nějakou neutrální pozici vložit normální menu (třeba jen z hypertexťáků) a scriptem mu nastavit vlastnost display:none. tak mám na svých stránkách řešenou chybovou hlášku pro vypnutý JS. sice se musí stáhnout zbytečný kus kódu a při pomalejším načítání tam to menu blikne, ale mělo by to být ok
Aleš Janda
Profil
Laman
Tady nejde ani o vypnutý JavaScript, jako o zapnutý JavaScript, ale bez podpory modifikace pravého tlačítka myši :-)

Jinak tomu bliknutí se dá předejít, třeba takhle:

...nějaký HTML kód...

<div id="tohle_chci_skryt">
<script>document.getElementById('tohle_chci_skryt').style.display = 'none';</script>
...obsah toho, co má být skryto...
</div>
Daidalos
Profil *
"Prostě dej menu pro levé tlačítko (když někam klikneš) NEBO pro pravé tlačítko (pro ty, co to nemají v prohlížeči zakázané). "

hmm, tohle by zase nešlo pro další skupinu lidí, těch co když se něco čtou, tak si to zatrhávají...
Prostě stejně půjde "jen o blbej blog"...
A pane Janda, ja se opravdu nesnažím ukrývat své zdrojové kody, jen prostě pravé tlačítko chci využít jinak, ten kdo na ten web půjde s tím bude obeznámen, je to prostě jedno z omezení na které naraží všichni dnes a denně, to máte stejně jako třeba s Ajaxem, tam zase nejde využít tlačítko zpět, ale jde to zase udělat jakžtakž softwarevě...

btw: ted mě napadlo elegantní řešení, někam umístím nějaké malé kolečko, dejme tomu 30*30px a ten kdo bude mít zakázaný js, se prostě po najetí na ten "puntik" zobrazi menu. Hotovo. ;) :)
Aleš Janda
Profil
hmm, tohle by zase nešlo pro další skupinu lidí, těch co když se něco čtou, tak si to zatrhávají...
To je fakt, to dělám pořád - čtu a permanentně nasvicuju myší to, co zrovna čtu. Hroznej zlozvyk, možná by mě ho takové stránky zbavily ;-)

A pane Janda
když už pane, tak pane Jando ;-)

ja se opravdu nesnažím ukrývat své zdrojové kody, jen prostě pravé tlačítko chci využít jinak
Já jsem taky nemyslel vás, ale právě že jiné webmastery, a poukázal jsem, že kvůli nim (těm jiným hloupým) nemůže někdo jiný (vy) pravé tlačítko využít.

Já osobně bych udělal menu klasické. Ono sice to možná na začátku někoho zaujme, ale po prvních pár vyzkoušeních "že to funguje", to začne akorát štvát. Prostě podle mě není dobré měnit něco, na co jsou všichni zvyklí, co je dobré a co funguje.
Koukněte třeba na www.inekafe.sk - ta stránka se snaží být zajímavá, ale mě to třeba odrazuje - právě tím, že u toho musím přemýšlet (a to mám příkazovou řádku velice rád!). S tím menu můžeš narazit podobně - návštěvníkům se na tvé stránce prostě nebude líbit..
Mistr
Profil
Aleš Janda
Koukněte třeba na www.inekafe.sk
To je strašné ovládání té stránky...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0