Autor Zpráva
*mimo*
Profil *
ako sa urobí prihlásenie javascriptom?
Alphard
Profil
těžko, umíš nějaký serverový jazyk, třeba PHP?
*mimo*
Profil *
nie.
*mimo*
Profil *
tak aspoň presmerovanie na inú stránku ale musí sa tam dať správne meno a heslo
*mimo*
Profil *
prosím,pomôžte.
Laman
Profil *
taky jsem and tím dumal (jen jako nad myšlenkovým cvičením), ale v JS asi nebude nic lepšího než jen pomocí hesla udělat link na skrytou stránku. nějak by bylo potřeba skládat jméno a heslo do výsledného klíče. potíž je, že hraješ s otevřenými kartami - kdokoli si zobrazí zdrojový kód a uvidí algoritmus. potom kdokoli s vlastním přístupem odvodí heslo kohokoli jiného. byla by asi potřeba nějaká správná jednosměrná funkce, která by šla invertovat za speciální znalosti, kterou bys měl jen ty - např. znát p a q, jejichž součin N by se pak v algoritmu použil. nicméně to vyžaduje ohromná čísla (nejjednodušší program v JS mi faktorizuje dvanáctimístné číslo za pár sekund) a zdá se mi, že za námahu to nestojí.
spíš než chápat takové horrible vzorce se nauč PHP, tam se přihlašování řeší snáz
*mimo*
Profil *
Laman

čo tak zakázať zdroják pre lamy funkčné.
a zvyčajne lamy chcú robiť takéto veci.myslím vtierať sa k niekomu do webu.
Laman
Profil *
a teď vidím větší problém - JS pracuje nanejvýš s šestnáctimístným číslem a takové se rozloží do půl minuty. jsi asi bez šance
Laman
Profil *
no já nejsem expert. stejně buď použij obyčejné jenom heslo jako ostatní, nebo ti možná někdo poradí... bylo by potřeba nějak login zahashovat do hesla, aby si přitom heslo zachovalo něco z původního jména - a pak to správnou kombinací dávalo klíč. víc pomoci asi nedokážu
*mimo*
Profil *
smola ale dík za radu.
Hugo
Profil
Javascript se interpretuje až na straně klienta, tzn. např. v prohlížeči. Už jen díky tomuto faktu je jakékoliv zabezpečení pomocí JS velmi snadno napadnutelné. Pokud chceš dělat autentizaci, tak buď pomocí htpasswd nebo nějakého server-side jazyka (php, asp, perl, ...).
*mimo*
Profil *
Hugo
vieš,ja to viem ale ja to potrebujem v javascripte.ok?
Hugo
Profil
Nojo, ale toto prostě JS nezvládne. Takže máš asi smůlu. Můžes zkusit něco takového
http://www.jakpsatweb.cz/heslo.html#javascript
ale moc se na to nedá spolehnout.
*mimo*
Profil *
ok
sequencer
Profil *
nic horšího než přihlášení javascriptem snad neni, jdi do php

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0